Okularki

znaleziono 49 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Okularki do pływania

Okularki do pływania są niezbędnym elementem podczas wypadów na basen oraz nurkowania. Większość z nas o nich zapomina, nie lubi nosić, bądź uważa, że wygląda w nich śmiesznie. Co jest oczywiście absurdem, ponieważ zdrowie naszych oczu jest najważniejsze, a nie to, czy wyglądamy jak milion dolarów. Często się zdarza, że rodzice zapominają o okularkach do pływania i nie tłumaczą swoim pociechom, jak ważne jest to dla zdrowia ich oczu, już nie wspominając, że sami ich nie używają. Chlor zawarty w basenach wpływa niekorzystanie na stan naszych oczu. Niejednokrotnie każdy z nas spotkał się, z wrażeniem szczypiących oczu, oraz ich zaczerwienieniem. Jest to bardzo niekomfortowe i wpływa na jakość naszego pływania, jak i samopoczucie po basenie. Właśnie zaczerwienienie oczu, świąd, suchość i szczypanie są głównymi objawami działania wody chlorowanej na nasze oczy. Jest to ogromny dyskomfort i czynnik, przez który odechciewa się szalenia w wodzie chlorowanej. Na szczęście okularki do pływania zapobiegają wszystkim wyżej wymienionym nieprzyjemnością.

Typy okularków do pływania

Oczywiście okularki do pływania nie są sobie równe. Składają się z soczewek chroniących oczy i z elastycznej gumki doczepione do nich, zakładanej na głowę. Na rynku dodatków sportowych jest ogrom okularów przeznaczonych właśnie do pływania. Niemniej jednak postaramy się wam streścić najważniejsze i najskuteczniejsze z nich. Po pierwsze są to okulary sportowe, przeznaczone dla np. zawodowych pływaków. Są one doskonale dopasowane, zarówno do oczu, jak i do skóry głowy. Soczewki posiadają specjalną gumę, która przylega w obrębie oka i gwarantuje nieprzepuszczalność wody. Posiadają one, też szerokie pole widzenia, gwarantując pływakowi ujrzenie jak daleko jest przeciwnik na torze. Paski przymocowane do soczewek, nie dość, że są niezmiernie elastyczne, to są jeszcze podwójne, aby zwiększyć przyczepność do skóry głowy.

Kolejnym typem, są okularki active/fitness przeznaczone do rekreacyjnych treningów w basenie, oraz wodach otwartych. Cechuje je wyjątkowy komfort użytkowania, miękka guma przy soczewkach oraz hipoalergiczność. Są one idealnym wariantem dla osób często odwiedzających basen. Ważnym typem, są także soczewki stworzone specjalnie do wód otwartych i triathlonów. Są one idealnym wyborem, dla zwolenników pływania w morzu i sportów w wodach otwartych. Posiadają soczewki o bardzo wysokiej widoczności i przede wszystkim soczewkę eliminującą odbijające się światło, co jest ogromną zaletą podczas pływania na przestrzeniach otwartych. Soczewki zapewniają także szerokie pole widzenia i doskonały obraz. Guma jest maksymalnie elastyczna i troszeczkę grubsza niż w przypadku innych okularków do pływania.

Oczywiście, nie zapomniano o maluchach. Zostały dla nich stworzone specjalne, okularki dziecięce. Które sprawdzą się u każdego małego pływaka. Dla dzieci okularki są szczególnie ważne, ponieważ ich oczy są bardziej wrażliwe na szkodliwe substancje zawarte w chlorku, oraz mogą być bardziej uciążliwe dla oczu. Okularki dziecięce, zapewniają przede wszystkim komfort i wygodę użytkowania, hipoalergiczność, oraz szerokie pole widzenia. Okularki dziecięce, są dobrym wyborem na zawody pływackie dla naszej pociechy. Są tak stworzone, ażeby nie wywoływać ucisku, a zarazem nie spaść, gumki przy soczewkach są regulowane, zatem nie trzeba martwić się rosnącą głową. Wszyscy wiemy jak ważny jest sport w życiu codziennym dorosłych, jak i dzieci. Jednak tylko basen gwarantuję, nam zarówno intensywny trening, jak i relaks. Pływanie jest jedyną dziedziną sportu, która w żaden sposób nie obciąża stawów, dzięki czemu nawet osoby z problemami zdrowotnymi mogą oddawać się przyjemnością w wodzie.

Higiena oraz warianty kolorowe

W zasadzie dbanie o okularki, nie jest nadto skomplikowane. Wystarczy płukać je w czystej wodzie i odpowiednio użytkować. Jeżeli zależy nam, na większej żywotności naszych okularków, oraz na lepszej widoczności należy zaopatrzyć się w płyn do okularków, który możemy dostać w każdym sklepie sportowym. Wspomaga on dbanie o higienę i znacząco poprawia widoczność w okularkach zapobiegając ich parowaniu. Jeżeli chodzi o warianty kolorów okularków, to w każdym ich typie są one wręcz nieograniczone, poprzez róże częściej wybierane przez kobiety, po standardową czerń i granat. Wybór okularków do pływania jest indywidualny i zależny od upodobań i miejsca ich użytkowania, jednak każdy jest w stanie znaleźć wariant, który go zadowoli.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
JakoSpeedoReebok4FMPSDunlop
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...