Kąpielówki

znaleziono 61 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Kąpielówki

Kąpielówki są niezbędnym elementem w garderobie każdego mężczyzny i często służą mu na lata. Jednakże starczyły na tak długo, konieczny jest wybór odpowiednich kąpielówek. Najważniejsze jest samopoczucie i komfort użytkowania. Kąpielówki są kluczowym elementem przy wypadach na basen oraz w sezonie letnim nad morzem czy jeziorem. Zatem spełniają swoją funkcję przez cały rok. Niestety często okazuje się, że kąpielówki, które długo leżały w szafie są za małe, albo już zniszczone bądź nie wpasowują się w nasze gusta. Zatem jakie powinno się wybrać ?

Jakie kąpielówki są najlepsze?

Wyróżniamy cztery typy kąpielówek. Są to bokserki, slipy, szorty oraz kąpielówki sportowe. Slipy, wyglądem przypominają te noszone w formie bielizny. Wykonane z rozciągliwego i elastycznego materiału, ściśle przylegają do ciała i nie krępują ruchów podczas pływania. Występują najczęściej w ciemnych stonowanych kolorach, np. czerni, granacie, graficie. Często w połączeniu z kolorowymi wstawkami, bądź paskami po bokach.

Bokserki, to dopasowane do ciała krótkie spodenki, z nogawkami zakrywającymi górną partię ciała. Krojem przypominają klasyczne bokserki w postaci bielizny. Często są wybierane przez młodszych użytkowników. Bokserki tak jak i slipy są dopasowane do ciała, nie krępują ruchów i idealnie sprawdzają się na basenie i plaży.

Szorty, inaczej zwane bermudami, są najbardziej uniwersalną wersją dla każdego mężczyzny. Często są wybierane do uprawiania sportów wodnych, przez np. surferów. Są na tyle praktyczne, że w połączeniu z bluzką, tworzą pełny strój wakacyjny. Bermudy dają Panom pewną swobodę i komfort ruchu. Są dłuższe, bo przed kolano, ale nie przylegają do nogi, dzięki czemu są przewiewne i pozwalają skórze oddychać. Posiadają zazwyczaj siateczkę w środku, co daje możliwość swobodnego przepływu powietrza i w upalne dni, przyjemnie chłodzi. Są na gumce bądź posiadają sznurek, przez co łatwiej jest je dopasować do sylwetki i można nosić niezależnie czy nasz rozmiar ubrań się zmieni.

Kąpielówki w postaci szortów, wyposażone są w kieszonki, zazwyczaj na zamek, co jest dużym udogodnieniem dla posiadacza. Wariantów kolorowych jest co niemiara. Najpopularniejsze z nich to klasyczne ciemne kolory z logiem znanej marki bądź gładkie, oraz kwieciste, tzw. hawajskie.

Kąpielówki sportowe, to rodzaj kąpielówek, zazwyczaj zarezerwowany dla Panów, którzy zajmują się pływaniem, lub inną dziedziną sportu wodnego w sposób profesjonalny. Łączą w sobie zarówno cechy bokserek, jak i bermudów. Ponieważ są przed kolano, ale przylegają bezpośrednio do ciała. Zapewniają one sportowcom pełen zakres ruchu oraz są odporne na szkodliwe właściwości chloru i promieni UV.

Zatem jakie kąpielówki wybrać?

Wszystkie kąpielówki wykonane są z poliamidu, elastanu, bądź poliestru. Materiały z tych surowców zapewniają elastyczność, rozciągliwość, wchłanianie wilgoci oraz komfort noszenia. Kąpielówki, niezależnie jakiego typu są tak skonstruowane, aby w idealny sposób przylegać do ciała i utrzymywać w określonym miejscu. Kąpielówki noszone często na basenie narażone są na niekorzystny wpływ chlorowanej wody. Włókna elastanu, które zapewniają elastyczność materiału i wygodę, są wrażliwe na kontakt z chlorem. Zatem osoby, często uczęszczające na basen, powinny zaopatrzyć się w kąpielówki odporne na działanie chloru. Jak na przykład te wykonane z poliestru, który jest znacząco bardziej odporny na niepożądane działanie chloru. Osoby, które chcą w miarę równomiernie opalić swoje ciało, powinny postawić na slipy, bądź bokserki, a ci, którzy preferują, rekreacyjne sporty wodne na szorty. Natomiast zawodowi sportowcy, kąpielówki sportowe.

Znane marki takie jak Nike czy Puma, w swojej ofercie posiadają specjalne i sprecyzowane kąpielówki, o najwyższej jakości materiału i wykonania. Po użyciu kąpielówki powinno się wypłukać w czystej wodzie, prać ręcznie w temperaturze do 40 stopni i pod żadnym pozorem nie prasować. Wybrane typy kąpielówek są dopasowane do mężczyzn. Wybór odpowiednich jest indywidualną decyzją i zależy od tego, w jakich okolicznościach kąpielówki będą wykorzystywane i od samopoczucia związanego z ich użytkowaniem.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
PumaYonexPro's ProadidasDunlopWilson
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...