Czepki

znaleziono 43 produkty
Sortuj:
Sortuj:

Czepki do pływania

Mimo, że nie każdy z nich korzysta i lubi je zakładać, to nie zmienia to faktu, że są bardzo ważnym elementem podczas pływania. Chociażby chronią nasze włosy przed nadmiernym plątaniem i zamoczeniem oraz przede wszystkim przed szkodliwymi działaniami chloru, który niekorzystnie wpływa na ich stan. Sprawiają, że minimalnie zwiększa się szybkość pływania i że włosy nie wpadają do basenu. Dodatkowym plusem, jest to, że zakrywają w pewnym stopniu uszy i nie zatykają się w tak nagminny sposób. Pływanie jest ogromną przyjemnością i przede wszystkim, jest ono zdrowe dla naszego organizmu. Jednak brak czepka często utrudnia nam oddawanie się tej przyjemności, chociażby poprzez włosy często wchodzące nam do oczu. Niejednokrotnie Panie wynurzając się z wody nic nie widzą, ponieważ włosy zasłaniają im twarz. Czepek jest w tym przypadku niezbędnym ratunkiem.

Typy czepków i sposób wykonania.

Jeżeli chodzi, o rodzaje czepków, to jest ich naprawdę sporo, poprzez sportowe, dziecięce i rekreacyjne. Wszystkie minimalnie różnią się fakturą, kształtem i wykonaniem. Decydując się na któryś rodzaj mamy do wyboru czepki silikonowe, lateksowe oraz z dzianiny. Czepki silikonowe są stosunkowo najbardziej profesjonalne oraz najlepiej chronią włosy przed zamoczeniem i chlorem. Wykazują się ogromną elastycznością i rozciągliwością, poprzez co łatwiej się je zakłada i ściąga. Silikon cechuje się nietuzinkową wytrzymałością i odpornością na niesprzyjające czynniki. Za to czepki wykonane z lateksu , Lateks jest cieńszym materiałem niżeli silikon, przez co jest odrobinę mniej rozciągliwy, jednak w odpowiedni sposób chroni włosy przed zamoczeniem i szkodliwym dzianiem chloru. Czepki z dzianiny idealnie sprawdzają się u dzieci, ponieważ są bardzo rozciągliwe, łatwo się je zakłada, oraz nie wyrywają włosów. Jedynie nie chronią włosów przed zamoczeniem. Rozmiary czepków do pływania.

Jeżeli chodzi o rozmiar czepka, to są one na tyle elastyczne, że taki sam wariant może zarówno nosić dorosły, jak i maluch. Nie mniej jednak, dla dzieci są też specjalne czepki z przeróżnymi wzorami, chociażby czepek w kształcie ryby bądź rekina. Znakomicie prezentują się na głowie malca i na pewno wyglądem kuszą do noszenia. Wiadomo, jak uciążliwe może być zakładanie i zdejmowanie czepka, najbardziej problematyczne jest to u dziewczynek z dłuższymi włosami. Jednak wystarczy wsypać w środek czepka odrobiną mąki, ażeby sam proces zakładania stał się przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Jeżeli chodzi o warianty kolorowe, to znane marki sportowe, prezentują nam możliwość doboru czepka w zasadzie w każdym wymarzonym kolorze. Chociażby klasyczna czerń bądź granat, albo róż ze wzorkami. Czepki nie są wyjątkowe, tylko poprzez kolory, ale też przez dodatki, w jakie są usłane. Projektanci wymyślają coraz to nowe warianty, aby tylko nam umilić użytkowanie. Poprzez ogrom wariantów, pod względem wzoru, koloru, czy kroju. Czepki stają się indywidualne dla każdego użytkownik i odzwierciedlają jego duszę.

Jak dbać o czepek?

Dbanie o czepek nie jest skomplikowane, w zasadzie polega tylko na paru zasadach. Po pierwsze trzeba pamiętać, aby odkładać czepek w odpowiednie miejsce i pilnować, aby się nie posklejał. Najlepiej suszyć go na ręczniku. Po użyciu wypłukać w czystej wodzie i szczególną uwagę zwrócić na zakładanie i zdejmowanie, ponieważ gdy będziemy robić to np. w pośpiechu, to niechcący możemy uszkodzić materiał. Pranie czepka powinno być tylko i wyłącznie ręczne. Nie wolno suszyć czepka mechanicznie i pod żadnym pozorem nie prasować. Czepek posiada ogrom zalet, związanych zarówno z pływaniem, jak i z samym użytkowaniem. Możliwość szerokiego wyboru zapewnia nam indywidualność i oryginalność. Zatem każdy jest w stanie znaleźć idealny czepek dla siebie.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
MizunoWilsonJakoTechmanMikasaAsics
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...