Rękawice bramkarskie

znaleziono 6 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Unikat w drużynie znajdującej się na boisku, ostatnia linia obrony przed przeciwnikiem. Bramkarz to niezwykle ważna pozycja. Jedyny zawodnik na boisku który może odeprzeć atak przeciwnika, obronić rzut karny. Jest to także jedyny zawodnik który potrzebuje specjalnego sprzętu. Rękawice bramkarskie, to bardzo ważne narzędzie i nijako tarcza w rękach bramkarza.

Współczesny rynek piłkarski oferuje szeroki wybór produktu jakim są rękawice bramkarskie. Ich fason, krój, szycia i materiał mogą znacznie się od siebie równać ale co jest najważniejsze?

 

Jak dobrać rękawice bramkarskie?

 

Najważniejszym kryterium jest na pewno to jakiego czucia oczekujesz po użyciu narzędzia jakim są rękawice bramkarskie . Chodzi o konstrukcję łapek i ich rodzaj. Umiejscowienie szwów na palcach determinuje jego przyleganie. Decydując się na na krój Flat Palm czyli kiedy wszelkie szwy łączące materiał na palcach są na wierzchu dotyk piłki odczujemy mniej. Tego typu rękawice bramkarskie częściej używane są przez golkiperów którzy lubią wysoki komfort przepływu powietrza. Łapka ta wykonana jest najczęściej z pianki która po zewnętrznej stronie wykazuje silne właściwości przepuszczające powietrze. Przez co dłonie nie pocą się nadmiernie a materiał rękawicy nie przesuwa się bezwładnie po skórze. Szwy z racji występowania na zewnątrz w razie uszczerbku są najłatwiejsze do naprawy a nasze rękawice bramkarskie posłużą nam dłużej . Jeżeli chodzi o przyleganie są one zdecydowanie najluźniejsze a co za tym idzie odpowiednie dla graczy o masywnych dłoniach lubiących czuć dodatkową swobodę.

Kolejnym typem jest krój o najczęściej używanej nazwie Negative Cut. Tego typu rękawice bramkarskie zbudowane są bardzo podobnie do poprzednio opisanych ale ich szwy schowane są wewnątrz. Powoduje to iż rękawice bramkarskie są zdecydowanie mocniej przylegające. mniej się przesuwają a co za tym idzie dają mocniejsze odczuwanie piłki w dłoniach. Dość duże napięcia szwów z racji ich umiejscawiania niekiedy skrają ich żywotność. Tego typu rękawice bramkarskie dedykowane są zawodnikom którzy wolą ciaśniejsze rozwiązania i mocniejsze przyleganie.

Gunn Cut to fason który charakteryzuje rękawice bramkarskie wykonane w sposób gdzie szwy znajdują się na zewnątrz ale nie posiadają bocznych ścianek na palcach. Znaczy to że zszyte są dwa kawałki materiału bez dodatkowych elementów. Innowacją w tego typie łapek jest to że palec wskazujący i środkowy przyszyte są śródręcza osobno. Pozwala to na większa swobodę do zginania tych palców. Swoboda ta była nijako rekompensatą za to że materiał który buduje te rękawice bramkarskie jest najsztywniejszy ze wszystkich dostępnych. Szczególną uwagę zasługuje również fakt mniejszej trwałości tych łapek. Nie są to rękawice bramkarskie lubiane przez bramkarzy piąstkujących bo nie daję tyle swobody w zaciskaniu dłoni, przez wspomnianą wcześniej sztywność materiału z którego są zrobione.

Na rynku dostępne są także wielorakie połączenia wyżej wymienionych krojów. Coraz więcej producentów tworzy rękawice brakarskie łącząc funkcjonalności poszczególnych fasonów aby jak najlepiej służył poszczególnym preferencjom golkiperów.

 

Technologie wzbogacające rękawice bramkarskie

 

Producenci sprzętu piłkarskiego idą z duchem czasu i najnowszych technologii. Wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki i inżynierii sportowej. Współczesne rękawice wykonane są głownie z pianek silikonowych. Jest to materiał dzięki którym rękawice bramkarskie podczas meczu znacząco nie zmieniają swoich właściwości nadanych przez konstruktorów. Pianka silikonowa nie twardnieje ani ani mięknienie pod wpływem wilgoci. Spocone dłonie czy deszcz padający na meczu czy treningu nie stanowi problemu z odkształcaniem się pierwotnie zaplanowanego fasonu. Rękawice bramkarskie produkowane współcześnie zawierają szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu inżynierii sportowej. Najpowszechniejszy niegdyś materiał do produkcji łapek czyli naturalna skóra używana jest wyłącznie w celu wykończenia piankowego produktu. Skórą wykańczane są newralgiczne miejsca jak palce czy śródręczna ponieważ radzi sobie on bardzo dobrze z niepochłanianiem i amortyzacją silnych uderzeń piłki w dłonie. Niegdyś kiedy całe rękawice bramkarskie wykonywane były za skóry przysparzały problemów głównie podczas deszczu lub mokrego boiska. Mokra skóra staje się śliska i niezwykle ciężka z tegoż powodu ustąpiła miejsca właśnie silikonowym piankom. Poza skórą producenci sprzętu sportowego używają także syntetycznych siatek. Siatka jako bardzo materiał o rzadkim splocie świetni uczestniczy w przepływie powietrza. Co za tym idzie rękawice bramkarskie nie powodują nadmiernego pocenia się dłoni. Częstym spotykanym ostatnio wyjściem jest także umieszczanie specjalnych gumowych wypustek na końcach palców co znacznie zmniejszyło ryzyko odbicia się piłki od dłoni golkipera. Wypustki wzbogacają rękawice bramkarskie o kolejny element składowy pomagający zawodnikowi utrzymać piłkę w dłoniach po zatrzymaniu jej przed wpadnięciem w światło bramki.

 

Rękawice bramkarskie jako element stroju piłkarskiego

 

Wielu zawodników zarówno tych z środka pola jak i bramkarze zwracają uwagę na to jak prezentują się na boisku. Lubią dobrze wyglądać, dodaje im to pewności siebie i samozadowolenia. Wszystko co nas uskrzydla i motywuje jest dobre. Rękawice bramkarskie to także bardzo ważna cześć garderoby piłkarza. Niektórzy bramkarze dopasowują łapki do butów w których aktualnie grają. Stanowi to pewną całość i zawsze dobrze wygląda, nawet jeżeli strój jest w zupełnie inne kolorystyce. Czołowi producenci butów do piłki nożnej w swojej ofercie posiadają również rękawice bramkarskie, a kolejne kolorystyki butów otrzymują takie korespondujące z nimi łapki. Tak jak panuje moda na wybrane modele innych elementów ubioru takich jak koszulki czy korki, jest też moda na rękawice. Sklepy oferują szeroką gamę kolorystyczną. Szałowe, jaskrawe i krzykliwe kolory częściej znajdują swoich nabywców wśród młodszych graczy. Lubią oni skupiać uwagę i wzrok na sobie. Starsi i bardziej doświadczeni bramkarze zdecydowane częściej decydują się na stonowane kolory białe lub czarne. Wszystko jest bardzo indywidualną kwestią. Rękawice bramkarskie mają być wygodne i spełniać swoją rolę jak najlepiej ale mają także ma się podobać. Jeżeli nasz idol gra w określonych rękawicach i nam też osobiście odpowiadają to dlaczego nie pozwolić sobie na zbliżenie się do naszego ulubieńca?

Przy wyborze tak ważnego narzędzia dla bramkarza jakim są rękawice bramkarskie pamiętajmy przede wszystkim o komforcie w trakcie gry. Odpowiednio dobrany rozmiar, nowoczesne wykończenie i zadowalający wygląd pozwoli skupiać się zawodnikowi na grze i najlepiej się skoncentrować. Dobrze dobrane i pielęgnowane rękawice bramkarskie mogą okazać się dobrą inwestycją i tarczą przed próbami strzelenia gola przez przeciwnika, a to ich najważniejsza rola.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
PolsportReuschYonexPro's ProSpeedoHarrows
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...