Skarpety męskie

znaleziono 68 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Męskie skarpety

Komfort stóp, wśród osób aktywnych fizycznie, czy to podczas treningu, czy w dniu powszednim jest ogromnie ważny. Każdy, kto doświadczył obtarcia stopy wie, jak długo skóra dochodzi do siebie po takim urazie. Mimo, że jest to najczęściej błahe zadrapanie to ból i ryzyko ewentualnej infekcji często nawet na kilka dni wyklucza z aktywności do czasu, aż skóra się prawidłowo zagoi. Po takiej przykrej sytuacj,i stawia się już na szczególną ochronę stóp. Należy oczywiście pamiętać o tym zawczasu i przyjrzeć się z jakiego powodu. Najczęściej są to jednak źle dobrane buty lub skarpetki. W kwestii obuwia to należy zapoznać się ze specyfikacją konkretnego rodzaju butów sportowych. Jednak kiedy rozmiar się zgadza, najczęstszą przyczyną niedogodności po treningu są nieodpowiednie męskie skarpety. Do wysiłku fizycznego muszą być one szczególne, specjalnie przygotowane, zwracając na to uwagę nie doświadczymy żadnych przykrych niespodzianek, a wręcz przeciwnie męskie skarpety sportowe niwelują dyskomfort powstały w trakcie i po treningu i zapewniają ogromny komfort.

Męskie skarpety z materiałów nowoczesnych

Jedna z najważniejszych cech, na jakie należy zwrócić uwagę to, z jakiej tkaniny wykonane są męskie skarpety. Sama bawełna sprawi, że owszem skarpety będą miękkie i ciepłe, ale pod wpływem wilgoci włókna wchłoną pot, staną się ciężkie, mogą wychłodzić stopy a przez nadmierne rozciągnięcie materiału będzie powodował otarcia. Z tego względu do włókien naturalnych jak bawełna dodawane są włókna poliestrowe, które utrzymują w ryzach strukturę materiału, nie pozawalają na nadmierne rozciąganie się i ułatwiają poprzez specjalne kanaliki, na wydostanie się wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz skarpety gdzie przez perforacje w butach swobodnie wyparuje. Producenci odzieży sportowej w swoich laboratoriach opracowali wiele technologii wykorzystywanych w produkcji odzieży, jak i skarpetek. Technologie te polegają głównie na swobodnym pozwalaniu na wydostaniu wilgoci z powierzchni skóry, utrzymując stopę suchą, świeżą, również dzięki zastosowaniom materiałów antybakteryjnych w tkaninach.

Ściągacze w skarpetach sportowych

W związku z koniecznością dość ciasnego przylegania skarpetki do ciała, męskie skarpety wyposażone są w specjalne ściągacze, biegnące w śródstopiu, które opinają stopę nie pozwalając się tym samym przesuwać nawet podczas bardzo intensywnego ruchu. Ściągacze, które zawierają męskie skarpety są wplecione w strukturę materiału, płynnie przechodzą w ciaśniejsze miejsca, przez co nie są wyczuwalne a w połączeniu z płaskimi szwami, a nawet ich całkowitym brakiem są przyjazne dla skóry stopy, niwelują możliwość otarcia czy gniecenia.

Struktura materiału, to także zgrubienia w newralgicznych miejscach stopy. Na powierzchni podeszwy stosuje się włókna miękkie i bardzo elastyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu dodatkowa amortyzacja zapewnia większą sprężystość i wspomaga buty w zadaniu niwelowania wstrząsów pod stopą a w przypadku ćwiczeń bez butów spełnia funkcję sprężynującej podeszwy. Męskie skarpety, posiadają także wzmocnienia okolic kostki, aby ją ochronić przez ewentualnymi uderzeniami czy zewnętrznymi otarciami.

Męskie skarpety i różne wysokości ściągacza

Wysokości, jakie posiadają męskie skarpety sportowe, to od krótkich stopek przez sięgające do kostki i tuż na nią, a także egzemplarze wysoko pod kolano. To, dokąd ma sięgać ściągacz jest kwestią indywidualną. Należy zawsze pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Trening na powietrzu, bieg przez często krzaczaste tereny czy las zwłaszcza w krótkich spodenkach? Tu idealnie spiszą się męskie skarpety z wyższym ściągaczem, będzie się świetnie trzymała dzięki wzmocnieniom i warstwa materiału na kostkach i nad nimi nie pozwoli alby ewentualnie krzewy czy gałęzie zarysowały skórę. Przy grach zespołowych takich jak koszykówka czy piłka nożna ściągacz mocno dopasowany wokół kostki chroni przed efektami upadku i otarcia o parkiet, a także kopnięciami, ale również wzmocni staw skokowy przed nadmiernym skręceniem. Wyższe męskie skarpety zawierają także tak poprowadzone włókna, aby płynniej doprowadzać krew i limfę w okolicach stóp i niweluje po treningową opuchliznę. Treningi spokojniejsze, takie jak gimnastyka i wszelkie inne, w których wyetępują stopy bez butów świetnie nadadzą się do wykorzystywania niskich skarpetek, co nie skrępuje ruchów, da ciepło i sprawi, że stopa nie będzie się ślizgała po macie czy parkiecie. Kwestia wyboru długości ściągacza powinna przede wszystkim skupiać się na wygodzie użytkownika.

Skarpety męskie i ich miejski styl

W kwestii użytkowania produktu, jakim są męskie skarpety nie zapomnijmy o ich wyglądzie. Część produktów dedykowana jest typowo do uprawiania sportu, oczywiście nadają się one jak najbardziej także do codziennego użytkowania z powodu ogromnej wygody, jaką ze sobą niosą. Takie męskie skarpetki występują raczej w barwach tradycyjnych, czyli kolor biały, czarny i szary. W opakowaniach zbiorczych możemy zdecydować się na kilka par w różnych kolorach. Modele przygotowane do codziennych stylizacji, to te, które często odbiegają swoim wzorem od treningowych skarpetek. Klasyczny oldschoolowy charakter to trend ostatnich lat. Tradycyjne loga producentów, maksymalnie dwukolorowy wzór. Tego typu męskie skarpety świetnie spiszą się w zestawach w miejskim stylu o sportowym charakterze do krótkich spodenek czy spodni dresowych i lifestylowych butów. Na sklepowych półkach, znajdziemy także wariacje klasycznych modeli, dodatkowe kolory, wzory często zabawne i nietuzinkowe. Sportowy styl pozwala na różnorodne zestawianie ze sobą elementów ulubionych marek odzieżowych, a w świecie sportu możliwości są naprawdę duże.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
TechmanArenaNikeJakoadidasReusch
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...