Bielizna termoaktywna męska

znaleziono 27 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Męska bielizna techniczna

Żeby uzyskać najlepsze wyniki w trakcie treningu mamy możliwość ułatwić sobie życie za pomocą nowoczesnych narzędzi. Jednym z nich jest niewątpliwie męska bielizna techniczna, spotykana także pod nazwą termoaktywnej. Za najlepszą bieliznę termoaktywna uważa się taką, która ma określone właściwości. Główna to: szybkie wchłanianie potu i podtrzymywanie optymalnej temperatury ciała pod czas intensywnego wysiłku fizycznego. Męska bielizna techniczna jest przeznaczona, przede wszystkim, dla osób ćwiczących i ogólnie prowadzących aktywny i zdrowy tryb życia. Odzież może być zaprojektowana zarówno dla mężczyzn, tak i dla kobiet. Rynek odzieży sportowej oferuje bardzo szeroki wybór poszczególnych elementów składających się na produkty z grupy nazywaną odzież techniczna. Każda dyscyplina uprawiana na powietrzu wiąże się z ryzykiem nieciekawych warunków atmosferycznych. Zwłaszcza w naszej szerokości geograficznej chłodne wieczory czy ostre zimy zdarzają się dość często w ciągu roku. Przez to dział gdzie oferowana jest męska odzież techniczna jest często odwiedzanym miejscem klientów lubiących aktywność fizyczną.

Z czego wykonana jest męska bielizna techniczna?

W dziale męska bielizna techniczna (inaczej nazywaną kompresyjną lub właśnie termoaktywna) spotkamy wiele rodzajów tego produktu, jak i wiele ich części. W zależności od wykonanego materiału: syntetyczna męska bielizna techniczna (składnikami zazwyczaj są elastan, poliester, poliamid ta inne) i bielizna termoaktywna z naturalnych składników (wełny merynosowe czy bawełny). Nieustający postęp w produkowaniu takiej specyficznej męskiej odzieży technicznej doprowadził do tego, że cały czas tworzone są nowe włókna, poprawiające jakość wyrobów. Nowością jest dodawanie jonów srebra w tkaninę, żeby bielizna termoaktywna neutralizowała nieprzyjemne zapachy, i tym samym zapewniała jeszcze bardziej komfortowe użytkowania. Zdecydowana większość profesjonalnych zawodowców preferuje bieliznę kompresyjną wykonaną całkowicie z syntetycznych materiałów, ponieważ taka odzież najlepiej wykonuję swoje główne funkcje. Jeżeli producent dodaje nawet mały procent włókna pochodzenia naturalnego, to produkt może tracić i na funkcji termoregulacji. Wilgoć dłużej się wchłania i wysycha, co może sprawiać dyskomfort, jeżeli intensywność ćwiczeń jest bardzo duża. Jest to dodatkowym ryzykiem dla ćwiczącego. Ale oczywiście przede wszystkim, trzeba dobrze dopasowywać rodzaj bielizny do konkretnych warunków.

W jakich okolicznościach męska bielizna techniczna spisze się najlepiej?

W zależności od rodzaju aktywności fizycznej: męska bielizna techniczna dla wysokiej intensywności sportowej jak piłka nożna, bieganie, crossfit, jazda na rowerze, dla wodnych rodzajów sportu, alpinizmu, połowów pod lodem i tym podobne. W tym przypadku termoaktywna bielizna jest wykonywana całkowicie z syntetycznych materiałów, ponieważ takie składniki pozwalają najlepiej odprowadzać wilgoć ciała, i nie wchłaniać wilgoci z zewnątrz, i dość długo sprawiają komfort pod czas noszenia. Bielizna dla niskiej aktywności fizycznej albo po prostu dla codziennego użytkowania w zimne dn, czyli, na przykład dla długich spacerów w parku czy lesie. Tutaj męska bielizna techniczna produkowana jest z domieszką włókien pochodzenia naturalnego, gdyż dodatkowo działa ogrzewając ciało. Ogromnym plusem jest to, że takie produkty prawie nic nie ważą, dlatego komfort jest ogromny a użytkownik będzie mógł czuć się bardzo ciepło bez potrzeby ubierania się w grube i ciężkie swetry zimą. Wystarczy lekka kurtka, co na pewno będzie dodatkowym atutem. Dobrze dopasowane składniki pozwalają dość długo czuć się komfortowo (4-8 godzin). Ale na ogół nowoczesne technologie pozwalają nawet z całkowicie syntetycznych materiałów czuć się bardzo dobrze. W zależności od potrzeb klienta męska bielizna techniczna może wyglądać bardzo różnie- golf z rękawem, bez rękawów, półgolf, podkoszulek, kalesony, spodenki. Wybieraj tylko tę bieliznę termoaktywną, w której będziesz się czuł maksymalnie komfortowo, która zapewnia całkowitą swobodę poruszania się. Na rynku bielizny termoaktywnej najpopularniejszymi producentami są Nike i Under Armour. Posiadają oni największy wybór męskiej odzieży technicznej i przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Poszczególne dyscypliny sportu takie jako piłka nożna, alpinizm czy inne sporty uprawiane na lodzie w swoich działach odzieżowych posiadają specjalne linie gdzie męska bielizna techniczna przygotowywana jest w kolorystykach, czy technologiach indywidualnie dopasowane do specyfiki ruchów wykonywanych. W piłce nożnej mogą być to elastyczniejsze zgięcia pod kolanami i szczególnie dbanie o odprowadzenie potu, z powodu ogromnej intensywności ruchów na boisku.

Jak dobrze dopasować bieliznę termoaktywną?

Przede wszystkim, trzeba wiedzieć dla jakiego rodzaju aktywności jest ona potrzebna i w jakich warunkach pogodowych będzie dostosowana. Zazwyczaj producenci wskazują na metce, dla jakiego rodzaju wysiłku można zakładać tą czy inną bieliznę. Bardzo ważnym jest zwrócenie uwagi na szwy, powinny one być maksymalnie gładkie, płaskie, żeby pod czas aktywności fizycznej ciało nie odczuwało ich. Można także znaleźć bieliznę bezszwową, co oczywiście, jest lepszą, ale także i droższą opcją. Bielizna powinna idealnie przylegać do ciała, nie sprawiając żadnego dyskomfortu.

Żeby bielizna kompresyjna mogła nam służyć jak najdłużej, warto też pamiętać o odpowiednim zadbaniu o tkaninę. Należy prać ją po każdym wysiłku sportowym albo ręcznie, albo na delikatnym programie w pralce (ale zalecamy jednak robić ręczne pranie, bielizna termoaktywna bardzo łatwo się pierze i bardzo szybko wysycha). Dobór proszku do prania też jest niezbędną częścią prawidłowego zadbania o materiał. Nigdy nie wolno stosować proszków, których składnikiem jest chlor, ponieważ działa on destrukcyjnie na tkaninę bielizny termoaktywnej, która po wypraniu już nie będzie w stanie wchłaniać wilgoć tak dobrze, jak było to zamierzone przez producentów. Warto pamiętać o tym, że nie wolno też stosować płynów i proszków zmiękczające tkaninę, dlatego, że będzie prawie ten sam efekt co z chlorem. Dobry, jakościowy proszek pozwoli cieszyć się swoją rzeczą jak najdłużej, także warto zainwestować też w niezbędne „kosmetyki”. Żeby sprawdzić, czy twój proszek do prania "odpowiada" bieliźnie kompresyjnej, warto opuścić kilka kropli na włókno od wewnętrznej części wyrobu. Jeżeli w ciągu 7-8 sekund albo szybciej woda się wchłonie, to będzie oznaczało, że proszek jest dobrze dopasowany. Jeżeli wchłanianie wody w bieliznę kompresyjną odbywa się dłużej, to trzeba zmieniać proszek.

Jedynym przeciwskazaniem dla noszenia bielizny termoaktywnej, które może być, to indywidualne uczulenie na oddzielne składniki materiału. Dlatego bardzo dokładnie przeczytaj metkę w sklepie, żeby później być na 100% pewien swojego wyboru. Podsumowując, takie proste porady pomogą ci wybrać dla siebie najlepszą bieliznę termoaktywną, co, mamy nadzieję, pomoże ci osiągać sukcesy w życiu sportowym!

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
WinmauJomaReebokArenaadidas OriginalsIsostar
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...