Skarpety dla dzieci

znaleziono 4 produkty
Sortuj:
Sortuj:

Dziecięce skarpetki

 

Najmłodsi adepci sportu ze szczególną dbałością powinni dobierać sprzęt sportowy. Młode ciało, które poddawane jest intensywnemu wysiłkowi fizycznemu częściej narażane jest na urazy. Podstawy takie jak obuwie czy narzędzia sportowe to najważniejsze elementy. Także dodatki do strojów sportowych jakimi są dziecięce skarpetki wspomagają w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa podczas treningów. Skóra znajdująca się na stopach dzieci jest znacznie cieńsza i delikatniejsza. Dziecięce skarpetki pozwalają zniwelować ewentualną możliwość wystąpienia otarć skóry, tym samym powalając cieszyć się z gry w piłkę, czy też uprawiania innych dziedzin sportu.

 

Dziecięce skarpety i ich rodzaje

 

W zależności od dyscypliny sportu czy zapotrzebowanie producenci sportowi oferują różne rodzaje produktów, wśród których znaleźć można skarpety dziecięce różnego rodzaju. Do sportów kontaktowych zalecane są skarpety wyższe, tak aby zakryć powierzchnie nogi nawet do połowy piszczeli, ale i także do samego kolana. Tak długa skarpeta ochroni łydkę i przednią część goleni. W piłce nożnej czy ręcznej to świetnie rozwiązanie. W sportach bardziej lekkoatletycznych jak skoki czy biegi świetnie spiszą się tradycyjne dziecięce skarpety powyżej kostki czy stópki. Wszystko zależy od upodobania i wygody użytkownika. Dziecięce skarpety wyższe na pewno lepiej będą trzymać się na stopy i nie pozwolą na przesuwnie się, nie będą się także zsuwać.

 

Materiały tworzące dziecięce skarpety

 

Tradycyjna bawełna nie jest już jedynym materiałem stosowanym w produkcji takich produktów jak dziecięce skarpety. W związku z jej naturalnością, jest dalej lubiana i ceniona ale przez niektóre właściwości ,które nie do końca sprzyjają poczuciu komfortu wzbogacana jest syntetycznymi włóknami. W momencie wystąpienia dużej ilości wilgoci na skórze bawełna momentalnie ją wchłania, przez co staje się ciężka, co podczas postoju czy odpoczynku ciało zwalnia obroty może powodować wychłodzenie. Jest rozciągliwość także jest znacznie większa w momencie kiedy jest mokra, materiał zmienia kształt i jest nie dopasowany, za to świetnie przepuszcza powietrze i daje ciepło. W powodu pewnych niedogodności związanych z zastosowaniem bawełny łączy się ją z nowoczesnymi włóknami które pomagają odprowadzić wilgoć na powierzchnię materiału gdzie przez perforacje w butach może swobodnie odparować. Sprężystość jaką dziecięce skarpety wtedy uzyskują jest doskonała, nie rozciągają się nadmiernie i szybko powracając do pierwotnego kształtu po deformacji. łatwiej doprać z nich ślady trawy czy błota, ponieważ nawet wysoka temperatura nie zniszczy struktury włókien.

 

Dziecięce skarpety także profesjonalnie zbudowane

 

Jakość i wymogi stosowane przy produkcji skarpet dziecięcych są podobne do tych właściwych dla wysokiej klasy sportowców. Zarówno tkaniny jak i modele są stosowane zarówno w seniorskich jak i juniorskich produktach. Sportowe, także dziecięce skarpety cechują się przemyślanymi ściągaczami wkomponowanymi w odpowiednie przestrzenie. Górny ściągacz jako podtrzymujący dziecięce skarpety na wysokości kostki to ten, który trzyma materiał na miejscu, niweluje jego przesuwanie czy opuszczanie, nie uciska nadmiernie na skórę, więc nie powoduje nieprawidłowego przepływu krwi czy uczucia dyskomfortu. Ściągacz stosowany na szczycie jest wiec głównym i najważniejszym, może być szeroki lub nieco cieńszy, wszytko zależy od długości zakończenia. W czasie udoskonalania tego mogłoby się wydawać dość szczegółowego elementu ubioru sportowców zwrócono uwagę na przesuwanie się skarpety wewnątrz buta. W trakcie treningu kiedy stopa wilgotnieje, ruchy są intensywne skarpeta potrafi się zniekształcić i trzeć o skórę. Powoduje to pieczenie, groźne otarcia i pęcherze. W związku z takimi dolegliwościami zarówno te dla dorosłych jak i dziecięce skarpety zostały wyposażone w ściągacz znajdujący się na środku stopy, gdzie miedzy okolicami palców i pięty wyeliminowano możliwość ruchów materiału. Dzięki temu w tego typu produkcie możemy ćwiczyć nawet bez butów.

 

Wzory i grafiki zamieszczane w produktach dziecięcych

 

Jak wcześniej opisano, dziecięce skarpety są w większości takie same jak egzemplarze dla starszych zawodników. Posiadają wzory czy kolory dostępne w działach dla dorosłych. Jednak dziecięce skarpety oferowane są także w kolorystyce zbliżonej bardziej młodszemu zawodnikowi . Wzory moro, ulubione postacie z komiksów czy wyróżniające się kolory spotkamy na sklepowych półkach. Odpowiednie dziecięce skarpety dla każdego młodego sportowca będą się od siebie różniły, najważniejsze to czerpać przyjemność z uprawianego sportu, dbając oczywiście o bezpieczeństwo najmłodszych.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
SelectNikeAsicsMoltenadidas OriginalsSpeedo
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...