Czapki dla dzieci

znaleziono 26 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Czapki dla dzieci

Wybór czapki dla dzieci jest zdecydowanie trudniejszy, niż kiedy kupujemy ją dla siebie. Po pierwsze, trzeba uwzględniać indywidualne preferencje dziecka, ponieważ jeżeli tego nie zrobimy, to żadne argumenty nie będą działały na korzyść, aby młody człowiek założył okrycie głowy w chłodny dzień. Po drugie, trzeba idealnie dopasować czapkę do dziecka, żeby czuło się ono dobrze w różnych warunkach pogodowych i sprawiało komfort w codziennym użytkowaniu. W kwestii podobania się czapki dla dzieci, na rynku dostępny jest bardzo bogaty asortyment w dziedzinie dziecięcych nakryć głowy, wiec na pewno każdy, nawet wybredny milusiński znajdzie coś odpowiedniego. Jeśli chodzi o wybór co do pory roku, podpowiedzią są przygotowane przez producentów odzieży sportowej kolekcje w których nie zapominają o dodatkach.

Czym kierować się szukając odpowiedniej czapki dla dzieci?

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że dziecko powinno mieć czapkę na każdą porę roku. Rodzice często popełniają błąd, zakładając bardzo ciepłą czapkę dziecku, kiedy nie ma takiej potrzeby, może się to później odbić na tym, że dziecko może się nadmiernie spocić i czuć niewygodę, a takiej sytuacji można łatwo uniknąć. Przez to, że dziecko jest zawsze aktywne, bawi się, biega, skacze, tańczy i ogólnie porusza się szybciej od dorosłych, często narażone jest na lekkie przegrzanie i spocenie. Czapki dla dzieci mają głównie zapewnić ochronę głowy przed chłodem, więc powinna być dostosowana do warunków pogodowych, nie za ciepła, ale także nie zbyt cienka. Powinna zakrywać czoło i uszy dziecka, i oczywiście być w fasonie i kolorze, który także swojemu właścicielowi będzie się podobał.

Czapki dla dzieci na poszczególne pory roku

Czapki dla dziecka na początek jesieni albo koniec wiosny muszą spełniać bardzo ważną funkcję- odprowadzać ciepło i nie wchłaniać wilgoci z zewnątrz. Zazwyczaj, takie czapki występują w postaci czapek z daszkiem, kaszkietów czy beretów. Producenci odzieży i dodatków sportowych w swoim asortymencie przygotowują czapki dziecięce wykonane z materiałów technicznych, które spełniają funkcje niepozwalające na zaleganie na skórze czy włosach wilgoci, umiejętnie odprowadzając je na zewnątrz, gdzie mogą swobodnie wyparować, pozostawiając powierzchnię ciała suchą i higieniczna.

Czapki na koniec jesieni i początek wiosny muszą idealnie przylegać do głowy, przykrywać uszy dlatego, że ten czas jest bardzo niebezpieczny ze względu na zmorzone występowanie przeziębień wśród najmłodszych. Powinny zawierać materiał z dodatkiem naturalnych składników, co dodatkowo tworzy funkcję termoregulacyjną. Przykładem są czapki beanie, uszatki czy czapki dla dzieci w połączeniu z kominem.

Czapki dla dzieci na zimę najlepiej wybierać z materiałów naturalnych, ale też z domieszką syntetycznych, takich jak polar, wełna czy tkaniny techniczne. Mogą to być czapki na przykład z pomponem. Czapki dla dzieci wykonywane są w tej samej technologii co czapki dla dorosłych, a więc bariera przed zimnem jest zachowana, przy wzięciu pod uwagę ruchliwość i upodobania dzieci. Głowa dziecka powinna być szczególnie chroniona, dlatego czapki dla dzieci dodatkowo wzmacniane są materiałem ocieplającym okolice uszu i zatok, z możliwością odprowadzenia nadmiernej ilości ciepła. Dodatkowo taka warstwa materiału pełni również funkcję dodatkowego ściągacza, więc tym samym czapki dla dzieci trzymają się lepiej.

Czapki dla dzieci na lato oferowane są w postaci kaszkietów z lekkiego syntetycznego lub bawełnianego materiału, które dobrze będą chroniły pociechy przed szkodliwym działaniem słońca. Najczęściej stosowane czapki dla dzieci na lato to na pewno te z daszkiem. Kolorowe, widoczne z daleka chronią głowę przed nadmiernym działaniem promieni ultrafioletowym, chronią skórę głowy przed wysoką temperaturą. Udar cieplny wśród małych dzieci może występować znacznie częściej niż u dorosłych, z tego względu dorośli są na tym punkcie bardziej wyczuleni. Tego typu czapki dla dzieci to nakrycie głowy, które poza funkcjonalnym daszkiem posiada siatkowe wykonanie tyłu, aby ją chłodzić. Kolorystyka jest bardzo zróżnicowana, bo od jednokolorowych egzemplarzy mamy do wyboru również czapki dla dzieci z logiem ulubionej drużyny, postaci z bajki czy znakiem towarowym producenta.

Jeżeli chodzi o dobranie odpowiedniego rozmiaru, to wszelkie czapki dla dzieci są elastyczne, ponieważ trudno jest określić rozmiar głowy najmłodszych. Regulacje, gumki i rozciągliwy materiał pozwala na dopasowanie odpowiedniej czapki dla dzieci, nawet jeżeli posiada ona rozmiar uniwersalny. Kwestia cenowa w przypadku czapek dla dzieci wygląda tak samo, jak i z tymi dla dorosłych. W zależności od producenta możemy zobaczyć różne przedziały cenowe.

Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru czapki dla dzieci?

Powinna on bardzo dobrze chronić głowę dziecka przed wiatrem i zimnem, przykrywać uszy i być wykonywana z dobrego jakościowo materiału. Czapka powinna być bardzo wygodna- nie spadać na oczy, nie uciskać głowy, musi być wykonywana z przyjemnego w dotyku materiału, najlepiej naturalnego. Czapki dla dzieci powinny być idealnie dopasowana do pory roku. Należy także pamiętać o tym, że powinna być dobrze dopasowana do odzieży wierzchniej, wpływa to na dobre samopoczucie dziecka.

Jak należy dbać o czapki dla dzieci?

Na metce zawsze są rekomendację tego, jak należy dbać o wyrób. Jeżeli czapka jest z pomponem lub innymi elementami dekoracyjnymi, zalecane jest prać ją w specjalnym worku, żeby nie popsuć pierwotnego kształtu wyrobu. Proszek lub płyn do prania powinien być przeznaczony do rzeczy dziecięcych, ponieważ piorąc je w zwykłym proszku, istnieje ryzyko, że dziecko może się zatruć od mocnego zapachu, albo mieć alergię na agresywne chemiczne składniki. Czapki dla dzieci nie muszą być nudne, jak najbardziej zalecamy kupować modele różnokolorowe, takie, które podobają się ich użytkownikom. To jak młody człowiek będzie czuł się w czapce, zdeterminuje jego późniejsze chętniejsze sięganie po nakrycie głowy, co na pewno pozytywnie odbije się na jego zdrowiu.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
DunlopJomaMikasaPolsportSpaldingSelect
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...