Kurtki damskie

znaleziono 12 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Niezbędnik w okresie od wczesnej jesieni do końca wiosny, kurtka damska jest najpopularniejszym rodzajem okrycia wierzchniego. Kurtka damska towarzyszy nam praktycznie przez cały rok, jej grubość, wykonanie, materiał i przeznaczenie sprawia ze przydaje się praktycznie na okrągło. W garderobie przeciętnej kobiety znajduje się ich zwykle więcej niż jedna. Kurta damska w życiu aktywnej i uprawiającej sport kobiety to ważny element odzieży. Jej wybór jednak nie należy do łatwych. Jakie cechy powinna mieć kurta damska i na co należy zwrócić uwagę przy jej wyborze?

 

Kurtka damska i jej przeznaczenie

 

Najważniejsze jest odpowiedzenie sobie na pytanie do czego posłuży nam kurtka damska? Ta decyzja determinuje znaki szczególne okrycia wierzchniego. Oczywiście możemy wybrać produkt w taki sposób alby posłużył nam do wielu aktywności czy rekreacji. W sklepach sportowych spotykamy także kurtki specjalistyczne, to na którą się zdecydujemy zależy od tego w jakich sytuacjach będzie nam służyła. Kurta damska specjalistyczna jest wykonana i zaprojektowana do określonego rodzaju sportu ma także specjalne cechy których biegacze, narciarze czy spacerowicze oczekują najbardziej.

Najpopularniejszym i najczęściej spotykanym rodzajem kurtki jest ta do codziennego użytku z możliwością także uprawiania w niej sportów takich jak narty, górskie wędrówki, wycieczki na łonie natury, czyli kurtka do codziennego użytkowania a także zadań specjalnych. Często określana jako kurtka damska do chodzenia w charakterze sportowym cechuje się przede wszystkim praktycznym wykonaniem jak gładkie wykończenia, rzadko spotkamy tu połączenia innych materiałów, futerko spotykane jest rzadziej a jeżeli już wystąpi to jedynie w kapturze. Codzienna kurtka damska nie zawiera paska przez co jest niezwykle wygodna, genezę takiego typu kroju znajdziemy w kurtkach narciarskich. Często spotykane w najcieplejszych egzemplarzach są przeszycia czy pikowania. Pozwala to nie nie przemieszczanie się materiału wypleniającego w inne rejony kurtki. Dlaczego zwrócono na to taką uwagę? pamiętajmy ze kurta ta służy także do aktywności czyli cało jak i całość odzieży uczestniczy w często dynamicznych ruchu w różnych warunkach pogodowych i różnych warunkach temperaturowych. Wypełnienie kurtki może być znikome albo i żadne ale także ze specjalnego syntetycznego "watowego" materiału ale także z puchu czy pierza ptasiego. Taka kurta damska cechuje się niezwykłą uniwersalnością, jeżeli potrzebne jest takie okrycie które można wykorzystać na co dzień a wyjątkowych sytuacjach także do aktywności jak wyjście na sanki, w góry czy zimowy spacer na pewno zda egzamin. Tego typu kurtki posiadają wszystkie cechy jakie mają kurtki specjalistyczne. Mają zamykane na zamek kieszenie gdzie ukryjemy drobiazgi bez ponoszenia ryzyka zgubienia ich podczas intensywniejszego ruchu. Wykończenie najczęściej zakończone jest stójką, która chroni przez wiatrem i zimnem. Kaptur to element opcjonalny, często jednak spotykamy także z możliwością odpięcia go. Kurtka damska wielozadaniowa na pewno nada się na wiele okazji także do stylizacji codziennych. Kiedy w luźniejszy dzień tak jak w lecie lub ciepłe dni wychodzimy w dresach czy spodenkach to w tych samych sytuacjach w chłodne dni kurtka damska zapewni nam ciepło i ochronę przed wiatrem.

Kurtka damska do biegania to już bardziej specjalistyczna odzież. Biegacze przede wszystkim stawiają na jak najmniejsze odczuwania zakładanie odzieży. Kurtka do biegania jest cienka, rzadko posiada dodatkową warstwę grzewczą. Jej zadaniem jest przede wszystkim chronić przez deszczem i wiatrem. Wiatr wiejący w plecy biegacza nie ochładza go ale te wiejący w twarz powoduje że odczuwamy zimno w związku z tym zamek chroniony jest izolacją nie przepuszczającą wiatr, kołnierz wykończony jest stójką wykończona także gumką do zachowania lepszej szczelności, tak samo jak zakończona rękawów. Kurtka damska do biegania ma luźny fason ale nie porusza się znacznie podczas biegu, jej szwy są płaskie a kieszenie zapinane. Takie okrycia posiadają szczególne technologiczne elementy jak perforacje pod pachami, dodatkową warstwę na plecach gdzie jedna z nich tworzy przestrzeń pozwalając ciele swobodnie oddychać. Kurtka damska przeznaczona do biegów tak jak inne w tej dziedzinie posiada specjalną membranę wodoszczelną, pozwalającą jednak na wyjście ciepła z wewnątrz. Jeżeli chodzi o kolorystykę to jest ona bardzo szeroka. Marki sportowe oferują je w pełnej gamie kolorystycznej, Zwykle biegaczki wybierają jeden z elementów swojego stroju w kolorze bardziej wyraźnych żeby było go widać, kurtka damska jest do tego idealna, występuje też w wersjach pół-przeźroczystych lub odblaskowych. Tego typu odzież nie jest ocieplana dodatkowo, ciepłą warstwę ubiera się pod nią wszytko dla większej swobody.

W spotach zimowych takich jak snowboard czy narciarstwo producenci przewidzieli także specjalnie przygotowaną kurtkę damską. Taka odzieży jest bardzo ciepła, tu wykorzystywane są technologie alby kurtka nie była gruba ale bardzie ciepła. Dzieję się tak za sprawą specjalnych warstw umieszczonych miedzy warstwa zewnętrzną i wewnętrzną. Od strony ciała kurta wykończona jest syntetycznym materiałem miękkim i przyjemnym, dającymi ciepło dziki swoim właściwością, oddają wilgotność na zewnątrz utrzymując tym samym stałą temperaturę przy skórze. Tkanina wewnętrzna wykonana z polaru jest bardzo elastyczna i przytulna. Środkowa warstwa izolująca zatrzymuje nadal ciepło jak polar i uczestniczy w wypuszczaniu wilgoci. Materiał zewnętrzny zaś to membrana wodo i wiatro odporna z właściwościami oddychającymi. Jest bardzo mocna i już nie elastyczna. Kurtka damska do sportów zimowych cechuje się już bardziej luźnym krojem, co pozwalana na ubranie kilku warstw pod spód, jej kolor także może być różny, jednak zwykle jest on jaskrawy, aby być lepiej widocznym na tle śniegu. W związku ze specyfiką sportów górskich kiedy nie mamy ze sobą plecaka czy torby kurta damska tego typu zawiera szereg ukrytych kieszonkach. Te zewnętrze są duże więc pozwalają na ukrycie na przykład rękawic, wewnątrz mamy pionowe zamykane kieszonki na drobne, kartę czy skipass. Jest to bardzo praktyczna odzież którą także można wykorzystać także w mieście na co dzień podczas zabaw na powietrzu zimą.

Sporty outdoorowe takie jak nordic walking czy górskie wędrówki wydobyły potrzebę stworzenia lekkiej ale ciepłej kurtki. Tu w dziale damskich znajdziemy wytrzymałe, wykonane z mocnego materiału okrycia. Tego typu kurta damska jest ocieplana od wewnątrz w postaci cienkiej warstwy polaru, wierzch zaś wykonany jest z przepuszczającego powietrze materiału, który jest bardzo mocny i zdaje egzamin w każdych warunkach. Kolorystyka jaką cechuje jest damska kurtka outdoorowa jest bardziej stonowana, dominuje tu kolorystyka zbliżona do kolorów ziemi czyli szereg odcieni brązów, zieleni i białego. Oczywiście także bardziej żywe kolory także mogą zdobić taką kurtę damską, to już kwestia indywidualnego wyboru.

Także kurtka damska może nas chronić, zdobić i zapewnić ciepło. Jej wybór powinien być przemyślany żeby spełnia swoje zadanie. Poszczególne aktywności wymagaj innych cech odzieży dlatego też kierujmy się przeznaczeniem odzieży przed jej zastosowaniem.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
MikasaTechmanDunlop4FSpeedoWilson
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...