Biustonosze sportowe

znaleziono 2 produkty
Sortuj:
Sortuj:

Niezwykle ważnym elementem stroju sportowego kobiety jest biustonosz sportowy. Nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Stanik stosowny podczas uprawiania sportu jest nieco inny niż ten noszony codziennie, ale spełnia ta podobną funkcję . Biustonosz sportowy ma za zadanie utrzymać biust w możliwie najstabilniejszym poziomie. Podczas aktywności ruchowej piersi się przemieszczają, w związku z tym że nie podtrzymują je żadne mięśnie a jedynie skóra i tkanka łączna podczas intensywnego ruchu na skutek przeciążenia pierś się rozciąga, skóra się naciąga. Może to prowadzić do uszkodzeń skóry, i rozciągnięcia tkanki łącznej która niestety nie ma właściwości powrotu do pierwotnego kształtu. Co za tym idzie piersi mogą stracić na jędrności i swoim kształcie. Kolejną "kontuzją" biustu są otarcia, jest to bardzo delikatna i wrażliwa część ciała i łatwo tu o uszkodzenia. Dlatego niezwykle ważna kwestią jest jego idealne dobranie. Zatem co jest ważne przy wyborze stanika do ćwiczeń?

 

Idealny biustonosz sportowy, jak dobrać?

 

Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar. Piersi muszą być stabilne, dlatego przy biustach małych możemy zdecydować się na top, dopasowany i nieco ciasny. Duże biusty potrzebują już bardziej zabudowanej formy nawet fiszbinami. Ale zacznijmy od budowy elementu jakim jest biustonosz sportowy. Podstawa staniki czyli pas okalający ciało. Powinien być dopasowany tak żeby nie poruszał się podczas podskakiwania, ale nie za ciasny lub sprawiający dyskomfort. Za ciasny pas stanika może powodować bóle żołądka czy zgagę. Wyżej nad pasem zaczynają się miseczki. Mogą one być połączone w topie z wyżłobieniami, to jest dobre tylko dla małych i średnich biustów. Biustonosz sportowy-top powinien zakrywać całą pierś i przyciskać ja nieco do klatki, tak żeby piersi nie przesuwały się w staniku. Może to spowodować otarcie najdelikatniejszych części piersi. W kwestii dużych piersi gdzie ochrona musi być szczególna, biustonosz sportowy najlepiej żeby zawierał miseczki dzielone. Przykrywają one każdą z piersi osobno zapewniając jej idealną kompresję czyli delikatne ściśnięcie i przytrzymanie. Są to staniki bardzo wyspecjalizowane i uważane za te najbezpieczniejsze i najlepiej spełniające swoją rolę. Jeżeli biustonosz sportowy wyposażony jest dodatkowo w fiszbiny pomaga to tym lepiej spełnić rolę strażnika umiejscowienia piersi podczas intensywnego wysiłku. Cechą na którą również należy zwrócić szczególną uwagę są ramiączka. Powinny być szerokie. Nie wolno im się przesuwać, jeżeli jest możliwość ich regulowania, powinny dobrze utrzymać przód stanika i nie doprowadzać się do podnoszenia pasa gumki na plecach. Ramiączka szersze nie wpijają się w skórę, a napięcie ich jest mocniejsze niż w tym noszonym na co dzień. Pamiętajmy że przy spoconej skórze przesuwający się po skórze biustonosz sportowy może wyrządzić dużą krzywkę w ranami i krwawymi obtarciami włącznie. Kiedy ćwiczymy w staniku czy topie na otarcia narożne są także wewnętrzne strony ramion, ocierając o stanik wilgotną skórą. Dlatego też biustonosz sportowy powinien wykonany być z gładkich szwów który wyeliminują takie możliwe przykre sytuacje.

Kiedy już dobierzemy odpowiedni rozmiar stanika warto zwrócić także uwagę na jego wykonanie. Wszystkie staniki sportowe wykonane są z tkanin sportowych. przepuszczają powietrze. Niektóre posiadają również dodatki firma technologicznie bardziej zaawansowanych. Przykładem są staniki z siatką miedzy piersiami gdzie wytwarzane jest najwięcej ciepła i wilgoci. Specjalne szwy stosowane w obszyciu miseczek lepiej trzymają piersi czy te z gumkami na plecach ułożonymi w taki sposób aby prostować sylwetkę i pozwalać się garbić.

Staniki bywają grubsze i cieńsze, to jaki wybierzemy to już nasza decyzje, pamiętajmy tylko o regule ze grubsze tkanin codziennym użytkowaniu nie jest dobrze widziane aby stanik był widoczny na zewnątrz. Zupełnie inna zasada panuje w stylizacjach sportowych. Fantazyjne wykonanie powoduje że nawet pożądane jest pokazanie go na zewnątrz. Biustonosz sportowy możemy kupić w zasadzie wszędzie, jednak marki typowo sportowe oferują gamę najbardziej profesjonalnych i nietuzinkowych egzemplarzy. Do kompletu dokupić możemy na przykład legginsy w takim samym kolorze czy wzorze. Jeżeli chcemy możemy ćwiczyć w takim komplecie. Jeżeli wolimy zakryć się lub mankamenty swojej sylwetki producenci proponują nam koszulki czy topy pozwalające zakryć ciało ale nie zakrywać świetnego stanika. Może to być tank top czyli koszulka z bardziej głębokimi wycięciami pod pachami, siateczkowy top czy bluzka z głębokim dekoltem który świetnie odkryje wzory znajdujące się na staniku.

Biustonosz sportowy może świetnie wyróżnić się w stroju sportowym, ale pamiętajmy o jego podstawowym zdrowotnym przeznaczeniu. Pamiętajmy ze kiedy schudniemy czy stanik się rozciągnie, czyli wtedy kiedy piersi będą miały znacznie większy luz należy zaopatrzyć się w nowy egzemplarz.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
IsostarJakoMPSUnder ArmourMizunoFox40
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...