Nagolenniki piłkarskie

znaleziono 35 produktów
Sortuj:
Sortuj:

 

Ochraniacze piłkarskie

 

Piłka nożna to sport kontaktowy. Gracze z pełnym zaangażowaniem oddają się grze. Heroicznie walczą o piłkę, przez co nie jednokrotnie narażeni się na urazy i uderzenia. Bez znaczenia jest czy są to ważne rozgrywki czy rekreacyjna gra z kolegami w wolnym czasie, wszyscy zawodnicy ryzykują doznania urazu. Miejscem które najczęściej cierpi na bezpośrednim kontakcie z drugim piłkarzem są piszczele i kostki. W celu zabezpieczenia tych wrażliwych miejsc piłkarze stosują ochraniacze piłkarskie. Dobrze dobrane i założone mogą znacznie zminimalizować przykre skutki kopnięcia przez przeciwnika a nawet je wyeliminować. Wszystkie nagolenniki wykonane są materiałów mniej lub bardziej elastycznych, ale wszystkie mają tą samą funkcję, mają pochłaniać energię z uderzenia, izolować źródło uderzenia od ciała przy minimalnej odczuwalności i maksymalnym komforcie gry.

 

Ochraniacze piłkarskie pełne najnowszych technologii

 

Świat piłki nożnej w trakcie ciągłego rozwoju dostosowuje także sprzęt do najnowszych osiągnięć nauki. Kształty stosowane w produkcji nagolenników idealnie odpowiadają kształtowi anatomicznemu nogi, dzięki czemu energia przyjęta przez osłonę równomiernie się rozprowadza. Ochraniacze piłkarskie wykonane są tworzyw sztucznych maksymalnie pochłaniających siłę uderzenia, przy czym są niesamowicie cienkie i lekki. Producenci prześcigają się w tworzenie coraz mniej wyczuwanych zabezpieczeń by przy świetnej ochronie także stanowiły o komforcie gracza. Ochraniacze konstruowane są także w taki sposób aby łączyć swoją podstawą funkcję z komfortem oddychania. Nie mowy o śliskiej od potu piszczeli, wszelkie materiały oddychają, nie wymagają specjalnej pielęgnacji i są bardzo trwałe, a wewnętrzna wyściółka z ochronnej tkaniny czy pianki nie ranią skóry.

 

Jak dobrać ochraniacze piłkarskie?

 

Pierwszym i najważniejszym kryterium doboru ochrony nóg jest ich zastosowanie. Wystarczy nam jedynie odcinkowa ochrona goleni? Tu wystarczą ochraniacze piłkarskie w formie płytki, władane w specjalną opaskę pod getrę. Tego typu zabezpieczania cenią sobie zawodnicy dynamiczni, którzy lubią lekkość na nodze i brak jakiejkolwiek krępacji. Solidniejszą i szerszą ochronę zapewnią natomiast ochraniacze piłkarskie z dodatkową osłoną kostki. Produkowane są w formie nakładek składających się z osłony goleni i osobno w całych kostek, wszystko połączone w oddychającej nakładce z gumką trzymającą ochraniacz jeszcze mocniej. Tego typu ochronę preferują zawodnicy nie bojący się wchodzić w bezpośredni kontakt z zawodnikiem drożyny przeciwnej. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiedni rozmiar, bez względu na rodzaj osłony muszą on być idealnie przyległe. Dawać komfort poruszania się, nie uwierać. Ochraniacze piłkarskie muszą nas ubezpieczać i dawać nam pewność że przy mocniejszym kontakcie nic nam się nie stanie i możemy pozwolić sobie energiczne podejścia do piłki.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
WinmauTechman4FMPSIsostarFox40
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...