Koszulki piłkarskie

znaleziono 299 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Koszulka piłkarska to podstawowy element stroju zawodnika. Bez względu na pozycję na boisku, umiejętności, zaawansowanie, ligę czy miejsce każdy piłkarz wyposażony jest w element odzieży jakim jest koszulka piłkarska. Nie ma znaczenia jakiej jest marki, z jakiego włókna jest wykonana, koszulka piłkarska jest zbroją, osobistym elementem ubioru, powiernikiem każdej kropli potu w trakcie walki na boisku. Jej wybór jest ogromnie ważny kiedy już decydujemy się na kolejną, ta koszulka będzie towarzyszyła swojemu właścicielowi w sytuacjach gdy kipi w euforii zwycięstwa i rozpacza po porażce. Być może będzie na niej widniała ksywa czy nazwisko, stanie się znakiem rozpoznawczym i powodem do dumy dla kibiców określonej drużyny. Koszulka piłkarska jest symbolem. Ma być dobra, piękna i niezawodna.

 

Czym charakteryzuje się dobra koszulka piłkarska?

 

Koszulka piłkarska powinna być odpowiednio dopasowana. należy tu pamiętać ze za duża będzie falować podczas ruchu, będzie łatwo o nią zahaczyć przeciwnikowi czy wręcz sprowokuje do pociągnięcia za nią. Zbyt dopasowana koszulka piłkarska natomiast będzie ograniczała ruchy na boisku. Skręt ciała podczas błyskawicznej reakcji i zmiany na przykład kierunku biegu musi być maksymalnie swobodny. Przestrzeń między koszulką piłkarska a ciałem powinna także pozwolić na założenie dodatkowej bardziej obcisłej warstwy w zimnie dni i niesprzyjającą aurę. Jeżeli chodzi o długość koszulki pamiętaj że powinna ona móc pozwolić na włożenie jej w spodenki i nie wypadania przy każdym pochyleniu się.

W dzisiejszej technologii koszulka piłkarska wykonywana w oparciu o szereg badań, technologii i funkcjonalności. Tkanina wykorzystywana przy produkcji jest syntetyczna. Niegdyś stosowana bawełna podczas intensywnego wysiłku pochłaniała pot ze skóry, stawała się zatem mokra, przyklejała się do ciała a podczas szybkiego biegu ochładzała ciało, powodując tym samym uczuciem zimna i dużego dyskomfortu. Nie przyjemne wrażenia po meczu i prawie wyciskanie tkaniny skłoniło do poszukiwań bardziej praktycznych rozwiązań przez które koszulka piłkarska stanie się bardziej niewyczuwalna warstwą. Najnowsze materiały składające się na odzież sportową posiada specjalne właściwości. Zdecydowana większość posiada specjalistyczne technologie sprowadzające się jednej zasadniczej kwestii. Koszulka piłkarska powinna pozwolić na swobodne odprowadzenie potu ze skóry na zewnątrz. Dzięki temu skóra pozostaje sucha mimo intensywnego wysiłku, a pot z jej powierzchni odpowiednimi kanałami, przez specjalne włóka czy inne wysoko rozwinięte technologie wyprowadzane są jej na powierzchni. Koszulka piłka wyposażona w tego typu technologię pozwala na wyprowadzenie wody ale już nie przyjmuje jej z powrotem, wilgoć z powierzchni materiału paruje. Jeżeli chodzi o wymianę powietrze, jest to ie zakłócone jak przy materialne naturalnym. Dzięki tym technikom zawodnik nie martwi się spływającym po ciele potem i może swobodnie skupić się na grze. Nowością w trendach ekologicznych ostatnich lat jest także wykonywanie tkanin z surowców wtórnych takich jak na przykład plastikowe butelki.

Z biegiem lat i rozwoju sportu i piłki nożnej, konstruktorzy odzieży sportowej zmagają się nowymi potrzebami. Te zmiany nie ominęły także tak ważnej części sportowej garderoby jak koszulka piłkarska. Piłkarze domagają się by były inne lekkie, jak druga skóra. Sposobów wykroju materiału ma pozwalać na minimalizowani uczucia tkany na sobie. Wykończenie pod czyją nie ogranicza ruchów szyją, wykończenie nie drapie i nie przeszkadza. Okolice pachy wyposażane są tkaniną intensywniej perforowaną lub z rzadszym splotem tak aby wzmożona produkcja potu w tym miejscu była oddawana na zewnątrz. Szwy wzdłuż boków są płaskie. Podczas biegu i silnego wymachiwania rękoma istnieje możliwość zatarcia skóry zwłaszcza wilgotnej wystającym szwem. W ostatnich sezonach zwrócono uwagę na tą okolicę z powodu chęci zwrócenia uwagi na ruchy nie w pełni fair w stosunku do zawodników. Koszulka piłkarska przygotowana na tegoroczne Euro zawierała pod pachy wzdłuż boku materiał wysoce elastyczny w splocie powodujących rozszerzanie się pod wpływam pociągnięcia za koszulkę. W momencie naprężania materiały miedz jednolitym kolorystycznie splocie uwidaczniał się materiał znajdujący się pod spodem w kontrastującym kolorze. Dzięki temu z dość daleka dało się określić czy zawodnik został pociągnięty i czy koszulka piłkarska danego piłka faktycznie została pociągnięta.

Dobra koszulka piłkarska to przede wszystkim odpowiadająca zawodnikowi osobiście pod względem estetycznym. Komplety drużyn piłkarskich charakteryzują się jednolitością. To co je wyróżnia to nazwisko czy pseudonim nadrukowany na plecach i numer zawodnika. Koszulka piłkarska zawiera także herby klubów, flagi krajów i znaki towarowe sponsorów. Często spotkamy także loga akcji charytatywnych czy symbole zwracające uwagę na zachowanie na przykład równości i tolerancji. Stroje narodowe zawierają elementy odnoszące się do historii i tradycji ich krajów, kluby umieszczają cechy charakterystyczne dla swojego pochodzenia czy regionu. na codzienne treningi to właśnie koszulka piłkarska ulubionego klubu czy zawodnika może dodać nam skrzydeł, zasygnalizować sympatię czy oddanie dla drużyny. Kolory koszulek oferowane są zgodnie z obecna kolorystyką linii sportowych. Nie jednokrotnie korespondują do nowo oferowanych butów do piłki nożnej. Wzory znajdujące się na korkach znajdują się na koszulkach i często na elementach spodenek.

Linie poszczególnych marek oferują w każdym sezonie produkty nowocześniejsze i bardziej odpowiadające potrzebom zawodników. Koszulka piłkarska to element który łatwo dopasować do różnych spodek wiec jest duża możliwość kompletowania strojów składających się z części z różnych sezonów.

Wybierając część garderoby jaką jest koszulka piłkarska pamiętajmy że ma być ona naszą osłoną a nawet zbroją ma nas wspierać i dodawać pewności siebie. Bez względu na to czy decydujesz się na najwyższa wersję, krzykliwy kolor, wzór ulubionej drużyny, czy posiadasz swoje nazwisko na plecach czy jest to strój do codziennych treningów, wkładając więcej uwagi w jej wybór zapewniamy sobie odzież na wiele sezonów.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
PolsportKKS LechHarrowsJakoNikeRucanor
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...