Buty kolce

znaleziono 14 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Buty kolce

 

Rozpoczęcie przygody z lekkoatletyką wiążę się bezpośrednio z koniecznością doboru odpowiedniego stroju oraz obuwia. Lekkoatleci przywiązują dużą wagę do wyboru profesjonalnych butów przeznaczonych dla sportowców. W sportach lekkoatletycznych, szczególnie biegach, nie mają sobie równych buty lekkoatletyczne z kolcami, które wybierane są do biegów sprinterskich, średnich oraz długich. Kolce lekkoatletyczne stosują również płotkarze oraz skoczkowie w dal i wzwyż. Od doboru odpowiedniego obuwia zależy powodzenie sportowca na zawodach, a także jego wygoda i bezpieczeństwo. Buty lekkoatletyczne z kolcami możemy często zobaczyć na nogach sportowców biorących udział w biegach przełajowych, a także trenujących na stadionowych bieżniach. Sprawdź, czym cechują się kolce lekkoatletyczne i wybierz markowe kolce do biegania dla dzieci lub dorosłych.

 

Kolce lekkoatletyczne do biegów sprinterskich, średnich i długich

 

W butach lekkoatletycznych możemy znaleźć od 6 do 10 kolców. Ich liczba zmienia się w zależności od zastosowania. Do biegów sprinterskich (60-400 m) i średnich (800-1500 m), polecane są buty z większą ilością kolców – najczęściej z siedmioma wkrętami. Z kolei do biegów długich wybierane są zazwyczaj buty lekkoatletyczne z pięcioma kolcami. Skąd taka różnica? Na krótkich dystansach potrzebujemy większej ilości kolców, gdyż podczas biegu wykorzystywana jest głównie przednia część stopy. Z kolei podczas biegów długodystansowych ogromne znaczenie odgrywa również pięta, która powinna być wsparta dodatkową warstwą pianki.

 

Jakie zalety mają buty lekkoatletyczne z kolcami?

 

Zalety kolców lekkoatletycznych są zauważalne już od pierwszego treningu. Przede wszystkim buty te amortyzują uderzenia, stabilizują stopę i zapewniają odpowiednią przyczepność, a co za tym idzie również bezpieczeństwo. Biegając w kolcach lekkoatletycznych, możemy skutecznie zapobiec groźnym poślizgom i zapewnić sobie dynamiczne odbicia, które sprawią, że będziemy biegali szybciej i bardziej komfortowo. Buty, takie jak kolce lekkoatletyczne, pozwalają zapobiec kontuzjom i odciążają mięśnie, nawet podczas dużej prędkości. Lekkoatleta korzystający z kolców panuje nad swoim biegiem i potrafi złapać równowagę nawet na nierównym podłożu. Decydując się na rozpoczęcie przygody z lekkoatletyką, warto zaopatrzyć się w profesjonalne kolce lekkoatletyczne dla dzieci lub dorosłych, które znacznie podniosą jakość każdego treningu i pomogą odnieść upragnione zwycięstwa na zawodach.

 

Jak dobrać odpowiednie kolce lekkoatletyczne?

 

Przy doborze kolców do biegania należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni rozmiar obuwia. Buty te muszą być dopasowane i wygodne. Z uwagi na to, że stopa podczas biegania puchnie, wśród biegaczy przyjęła się zasada, by kupować buty lekkoatletyczne większe o 0,5-1 cm. Kupując buty przez internet, należy zmierzyć stopę przy użyciu kartki papieru. Ustaw piętę przy krawędzi kartki i zaznacz ołówkiem koniec dużego palca. Następnie zmierz odległość między zaznaczonym punktem a końcem kartki i do otrzymanego wyniku dodaj 0,5 cm (krótkie dystanse) lub 1 cm (długie dystanse). W ciągu 30 dni od daty otrzymania przesyłki możesz również wymienić buty na większe lub mniejsze.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
DunlopAsicsSelectRucanorReebokJoma
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...