Buty męskie turystyczne

znaleziono 0 produktów
Sortuj:
Brak produktów
Sortuj:

Męski instynkt zakorzeniony od wielu pokoleń popycha do sprawdzania siebie, próbowania nowych sportów, przekraczania pewnych granic. Testosteron krążący w żyłach wpływa na poziom tego sprawdzania. Każde działanie zaś wymaga zastosowania narzędzi potrzebnych do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Dyscyplin czy kategorii można by wymieniać bardzo wiele, jak wyścigi samochodowe, grę w piłkę czy sztuki to jedne z najpopularniejszych. Ale coraz popularniejszą aktywnością męską jest eksplorowanie natury. Z dala od zgiełku miasta, hałasu i pośpiechu górska wędrówka, zwiedzanie ruin czy puszczy to bardzo pierwotne zaspokajanie potrzeby zobaczenia nieznanego z możliwością zmagania się z trudnymi warunkami. I przy tej aktywności sprzęt i odzież jako zdobycze nowoczesnych technologii odzieżowych pomagają w osiąganiu lepszych wyników, zapewniają bezpieczeństwo i wspierają mężczyznę w osiąganiu swoich celów. Z tego względu męskie buty turystyczne to obowiązkowo najważniejsza część tego ekwipunku.

Dlaczego męskie buty turystyczne są ważnym elementem wypraw? Otóż komfort jaki zapewniają i zaufanie jakim je obdarzają ich właściciele pozwala na bezstresowe oddanie się i skupienie na celu wędrówki. Bezpieczeństwo to podstawowe zadanie butów turystycznych nazywanych także trekkingowymi. Na szlaku czy to górskim czy leśnym, wśród mokradeł czy pustynnych piasków, warunki są przeróżne. Ostre kamienia, śliski mech, grząskie podłoże czy wysoka temperatura może spowodować uszkodzenie ciała i kontuzje. Męskie buty turystyczne mają za zadanie w każdych warunkach uchronić swojego właściciela przed ewentualnymi negatywnymi skutkami przebywania w trudnych sytuacjach.

Gruba podeszwa to element wyróżniający się w tego typu obuwiu. Producenci sportowi stosują wiele różnych ich rodzajach w produkcji butów trekkingowych. Grubość związana jest z zabezpieczeniem podeszwy stopy przed odczuwaniem nierówności terenu czy ostrych krawędzi na przykład kamieni. Chroni także przed nadmiernym odczuwaniu temperatury, oraz przed wodą płytkich kałuży. Głęboki bieżnik w jaki są wyposażone męskie buty turystyczne pomagają w utrzymaniu stabilizacji na śliskiej nawierzchni, a także przyczepności na śniegu lub mokrym kamieniu. Podeszwa ta wykonana jest z materiału pochłaniającego drgania z wstrząsów zapewniają dużą amortyzacje przy skokach chroniąc stawy przed kontuzjami. Zabezpieczenia podeszwy często okalają też boki stopy i górne części palców, aby przy kopnięciu czubkiem spoty nie wyrządzić krzywdy paznokciom czy opuszkom palców u no. Męskie buty turystyczne to także ochrona górnej części stopy aż do kostki, z tego powodu ze najpopularniejszemu modelami są wysokie sznurowane do kostki egzemplarze. Chronią one przed otarciami właśnie kostek, zamoczeniu stóp i usztywniają całość stawy tak aby przy ewentualny wykręceniu stopy przy poślizgnięciu nie uszkodzić nogi i móc dalej cieszyć się spacerem w często ekstremalnych warunkach.

Materiał wykorzystywany w produkcji obuwia jakim są męskie buty turystyczne to wciąż najczęściej cholewka wykonana ze skóry. Skóra charakteryzuje się dobrą ochroną cieplną i możliwością "oddychania" czyli oddaje nadmiar ciepła, przepuszcza powietrze ale także jest często dość wodoodporne i bardzo mocne. Ten rodzaj materiału często jest stosowany w butach zimowych w wersjach zarówno licowanych jak i zamszowych. Materiały nowoczesne syntetyczne używane są często w wersjach letnich ponieważ ich konstrukcja pozwala na zainstalowanie siatkowych otworów czy też membran ułatwiających ochłodzić stopę w gorących warunkach. Ale zaznaczyć należy producenci tworzący męskie buty turystyczne używają materiałów naturalnych jak i sztucznych i wysoko zaawansowanych technologicznie zarówno w butach zimowych jak i letnich.

Obuwie trekkingowe charakteryzuje się także tym że są bardzo lekkie przez co stają się nieobciążające dla swojego użytkownika, wręcz niezauważalne. Wyściółka wykonana ze specjalnych materiałów minimalizuje ryzyko otarć i odparzeń stopy, dając komfort psychiczny i fizyczny. A niezauważalność pozwala na pełny kamuflaż w okolicznościach natury. Kolory które dominują w tym typie obuwia to głównie brązy i zielenie, zapewniające także niewidoczność zabrudzeń pochodzenia naturalnego.

Męskie buty turystyczne to kompan każdego wyjścia w trasę pieszą. Mogą służyć swojemu użytkownikowi także podczas trudnych warunkach w mieście jak i górskich szlakach. Komfort noszenia tego typu obuwia sprawia że zyskują sobie one wielu fanów bez względu na częstotliwość męskich eskapad, tylko przez ogromną wygodę i pewność jaką dają swoim użytkownikom.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
TechmanStigaNikeRucanorMPSArena
  • facebook
  • google plus
  • instagram
  • youtube
Ładowanie...