Buty męskie treningowe

znaleziono 1 produkt
Sortuj:
Sortuj:

Męskie buty treningowe

 

Podczas treningów na siłowni, biegowych czy ćwiczeń fitness niezwykle ważną kwestią jest zadbanie o odpowiedni sprzęt sportowy. Zarówno odzież, jak i buty do ćwiczeń powinny zapewnić wymagany komfort i zapewnić maksymalnie bezpieczeństwo w trakcie wysiłku fizycznego. W kwestii obuwia i doboru produktu, jakim są męskie buty treningowe, producenci zapewniają szeroki wybór i różnego rodzaju opcje tak aby każdy ćwiczący mógł wybrać najbardziej odpowiadający dla siebie sprzęt.

 

Elementy na który należy zwrócić uwagę, wybierając męskie buty treningowe

 

Efektywnie wykonany trening to przede wszystkim odpowiednia technika ćwiczeń, dobrze dobrany plan treningowy i motywacja. Wszystkie te elementy leżą po kwestii osoby trenującej, a narzędziem umożliwiającym wsparcie w czasie treningu są odpowiednio dobrane męskie buty treningowe. Tak jak w przypadku każdego obuwia decydującymi rzeczami podczas ich doboru jest zadbanie o odpowiednio dopasowaną podeszwę, i cholewkę. Te części decydują o tym, czy męskie buty treningowe zniwelują ryzyko wystąpienia kontuzji i zapewnią maksymalną wygodę podczas treningu. W kwestii podeszwy ważny jest materiał, z jakiej jest wykonana, jej grubość i kształt. Cholewka to przede wszystkim utrzymanie, tkanina, sposób mocowania i wentylacja. To jaka specyfikacja będzie odpowiednia, zależy od indywidualnych potrzeb, ale ogólne zasady powinny pomóc w wyborze odpowiedniego produktu, jakim są męskie buty treningowe.

 

Podeszwy, w jakie wyposażone są męskie buty treningowe

 

Dzisiejsze technologie w produkcji obuwia sportowego, pozwalają na bardzo precyzyjne i nowoczesne rozwiązania w podeszwach butów. Podczas szeroko rozumianego treningu zakres ćwiczeń jest bardzo duży. Biegi, skoki, przeciążenia, dynamiczne ruchy i statyczne stanie to elementy niemalże każdej aktywności. Ćwiczenia na siłowni to też krótkie cardio więc podeszwa, w jakie męskie buty treningowe są wyposażone, musi zapewniać bezpieczeństwo w trakcie biegu, więc amortyzować stawy skokowe i kolanowe. Pianki i gumy stosowane w podeszwach świetnie radzą sobie z tym zadaniem. Kwestia grubości podeszwy to już indywidualne upodobania. Należy pamiętać, że męskie buty treningowe z grubą podeszwą będą świetnie amortyzować podczas wysiłku siłowego, zwłaszcza podczas wyciskania dużych ciężarów, ale podczas energicznych ćwiczeń fitness gdzie ważna jest elastyczność stopy mogą nieco ograniczać ruchy. Perforacje i „przecięcia” w podeszwie grubszej na pewno znacznie zwiększą jej elastyczność. Analogicznie do ćwiczeń wymagających intensywniejszej pracy stóp, przy na przykład wykonywania planków czy wspinaniu się na palce miękka i wyginająca się podstawa w jaką wyposażone są męskie buty treningowe nada się świetnie. Szczególnie kiedy jest cienka i wykonana z materiałów poddających się rozciąganiu. Grubość podeszwy może wpłynąć na wagę butów, tak samo jak materiał, z którego jest wykonana. Pianka jest najlżejszym materiałem, więc jeżeli ćwiczącemu zależy na lekkości, należy kierować się także materiałem, z którego podeszwa jest wykonana. Struktura podeszwy może także być różna. Tak jak w butach biegowych amortyzacja może być bardziej zapewniona w miejscach bezpośrednio narażonych na wstrząsy na przykład podczas podskoków czy zeskakiwania ze skrzyń, czy drążków. Środkowa część i okolice piety są wtedy wzmocnione czy to żelowymi wkładkami, czy specjalnie drążonymi kanałami w podeszwach który wspomagają w rozprowadzeniu wibracji. Często występującym elementem ułatwiającym ćwiczenia zwłaszcza tymi związanymi z dynamicznymi ruchami , jest wyposażanie podeszwy w warstwę przeciwdziałającą poślizgom. Jest ona najczęściej wykonana z kauczuku lub materiału o podobnych właściwościach. Wyściółka podeszwy także nie pozostaje bez znaczenia, tu należy zwrócić uwagę czy od strony wewnętrznej męskie buty treningowe są wykonane z matowego materiału, który zabezpieczy stopę przed ewentualnymi przesuwaniem się stopy. Uchroni to wtedy przed otarciami czy bólami palców.

 

Cholewka, w jaką wyposażone są męskie buty treningowe

 

Podstawą buta jest podeszwa, niezwykle ważny i istotny element podczas wyboru obuwia. Jednak pozostała część buta, jaką jest cholewka pozwalana na zabezpieczanie w całości stopy i najbliższych stawów. Ważna kwestią jest tu przyleganie cholewki, im ściślej dopasowana, tym bardziej komfortowe wrażenia w trakcie ćwiczeń. Męskie buty treningowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa wyposażane są w cholewki takie, które sięgają poniżej kostki, ale także spotkamy modele gdzie zakończenie graniczy ze stawem skokowym. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli chodzi o znaczne wygięcia podczas szybkich ruchów, ponieważ chroni przed ewentualnym skręceniami kostki. Materiały, z których zbudowane są męskie buty treningowe to albo tkaniny syntetyczne lub albo jej miks z naturalną skórą. Materiały syntetyczne to elastyczne włókna, które wspomagają ścisłe przyleganie do stopy, ale jednocześnie pozwalające na duże wyginanie i naciąganie cholewki. Takie wykończenia wspomagane są specjalnymi przeszyciami i wzmocnieniami. Wszelkie te zabiegi mają na celu w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo, ale także wygodę i nie ograniczać ruchów podczas wysiłku. Wzmocnienia, w które wyposażane są męskie buty treningowe, często wykonane są ze skóry lub twardszych elementów takich jak rodzaje gum czy miękkich plastików. Wzmocnienia te występują w celu na przykład stabilizacji pięty tak aby ta się nie przesuwała. Wewnętrzna strona cholewki, czyli cała wyściółka butów wykonana jest z miękkiego materiału, który chroni stopę przed przesunięciami o otarciami, co jest niezwykłe przydatne zwłaszcza podczas treningów najbardziej intensywnych. Sznurowania w butach często wspomagane są także paskami z rzepem w celu mocniejszego utrzymania cholewki na stopie. W ścianach można zaobserwować dodatkowe wzmocnienia sięgające aż do połączenia z podeszwa, okalają one stopę aby męskie buty treningowe jeszcze lepiej do niej przylegały. Wentylacja to kolejny ważny element, na który należy zwrócić uwagę podczas doboru obuwia treningowego. W związku, z tym że większość czasu osoba ćwicząca spędza na hali czy sali fitness, gdzie temperatura jest często wysoka, dodatkowo wzmożony wysiłek fizyczny może zwiększyć potliwość. Dzięki perforacji, w którą wyposażone są męskie buty treningowe nadmiar ciepła i wilgoci jest odprowadzany, przez co higiena i komfort są w pełni zapewnione. Wentylację gwarantują części cholewki, które wykonane są z siatek, mikrootworów czy membran. Wszelkie te zabiegi zapobiegają także otarciom, kiedy wilgotna skóra w połączeniu z tarciem skarpetki i ścian czy podeszwy buta mogą doprowadzić do przykrych uszkodzeń naskórka.

 

Męskie buty treningowe w najmodniejszych fasonach i kolorach

 

Producenci obuwia sportowego prześcigają się z sezonu na sezon w tworzeniu jak najatrakcyjniejszej oferty. Poza nowinkami technologicznymi zwracają szczególną uwagę na wygląd. Męskie buty treningowe to obuwie wykorzystywane przez sportowców, którzy lubią czuć pewność siebie. Pewność ta wynika także po części z wyglądu, czy efektów pracy na siłowni czy sali treningowej. Cały wizerunek w takiej sytuacji może zostać wzmocniony przez odzież oraz buty zakładane na treningi. Wiele modeli butów, które oczywiście przede wszystkim spełniają funkcje pomocnicze w treningach i zdrowotne dla ciała, także wyglądem mogą wzmocnić samoocenę i sprawić przyjemność podczas ćwiczeń. Desenie i kolory proponowane to od klasyków, czyli jednokolorowych , po neonowe i krzykliwe wzory. Często osoby, które zwracają uwagę na swój wizerunek i lubią podkreślać swoją pewność siebie wybierają buty z najświeższych kolekcji albo te modele z widocznymi elementami czy też w kolorystyce szczególnie widocznej. Ważne aby osoba wybierająca męskie buty treningowe czuła się w nich dobrze, wygoda i samopoczucie to elementy, którymi należy kierować się przede wszystkim. Spośród szerokiej oferty dostępnej na rynku na pewno każdy znajdzie coś dla siebie zarówno jeżeli chodzi o specyfikację techniczną jak i dizajn.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
YonexTechmanMizunoMPSRucanorSpalding
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...