Buty męskie do siatkówki

znaleziono 33 produkty
Sortuj:
Sortuj:

Męskie buty do siatkówki

 

Wybór odpowiedniego obuwia do gier zespołowych, zwłaszcza tak dynamicznej jaką jest siatkówka, jest bardzo ważny i odgrywa wielkie znaczenia. Możliwość doznania kontuzji w trakcie gry jest bardzo wysoka. W związku z tym producenci sprzętu sportowego przygotowali szeroki wybór asortymentu. Męskie buty do siatkówki mają przede wszystkim uchronić zawodnika przed negatywnymi skutkami upadków, ale także przed nadmiernym obciążeniem nóg kiedy nieoczekiwane czy energiczne ruchy mogą zbytnio obciążyć stawy. Chronią także stopy przed otarciami. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę podczas doboru odpowiedniego obuwia, jakim są męskie buty do siatkówki ? Szczególnie ważna jest budowa, wygoda i zabezpieczenia.

 

Najważniejsze elementy, które powinny zawierać męskie buty do siatkówki.

 

Szczególnie ważną strefą w bucie siatkarskim jest podeszwa. Gra w siatkówkę odbywa się na boiskach krytych, czyli podłoże zbudowane może być z drewnianego parkietu lub gumowych tworzyw. Sprawia to, że podłoże jest bardzo gładkie i śliskie. Ryzyko utraty przyczepności na takiej nawierzchni jest niezwykle duże. Podczas upadków zawodników pot przeniesiony z ciała na parkiet dodatkowo może przyczynić się do niekontrolowanego tarcia podeszwy buta o podłoże. Jest to najczęstsza przyczyna upadków, a co za tym idzie, kontuzji. Z tego powodu męskie buty do siatkówki muszą być wyposażone w podeszwę, która maksymalnie zminimalizuje te poślizgi. Dzięki specjalnemu syntetycznemu materiałowi lub warstwie wykonanej z kauczuku przyczepność, jaką wykazują męskie buty do siatkówki jest bardzo duża. Coraz częściej wykorzystywane jest także stosowanie innych mieszanek gum, które również wykazują właściwości niezbędne do zapewnienia dobrej trakcji. Budowa samej podeszwy także nie pozostaje bez znaczenia. Widoczne są tu charakterystyczne przecięcia. W związku, z tym że podeszwa jest gruba, co wynika ze specyfiki gry takie podziały w podeszwie ułatwiają zgięcia stopy bez dyskomfortu odczuwania ograniczeń. Specyfika gry w siatkówkę to bardzo doża ilość wybić i lądowań. Jeżeli chodzi o wybicia napędzane są one głównie za pomocą siły mięśni, a elementem wspomagającym jest sprężystość podeszwy. W momencie lądowania zawodnik wraz z siłą rozpędu generuje wstrząs. Ten wstrząs powoduje wibracje, które w dużym natężeniu mogą doprowadzić do bólów, a nawet uszkodzenia stawów. Rola podeszwy w tym przypadku jest ogromna. Męskie buty do siatkówki są zatem wyposażone w specjalnie zgrubienia w środkowej cześć stopy oraz na pięcie. Dzięki tym elementom wibracje te są mniej odczuwane a zróżnicowanie w budowie podeszwy, czyli poszczególne „segmenty” części i przecięcia doprowadzają do rozproszenia tych wibracji, co tym samym niweluje ich negatywne skutki. Części boczne, a także okolice palców są chronione nieco wyższym zakończeniem podeszwy, tak, aby podczas ślizgów nie uszkodzić palców, czy nie spowodować zniszczenia obuwia.

 

Męskie buty do siatkówki to też specjalna cholewka, która także jest przygotowana dla specyficznych warunków gry. Każdy zawodnik doskonale zdaje sobie sprawę, że odebranie piłki przy jej niekontrolowanym locie wymaga ogromnego refleksu, zwinności i szybkości. Niejednokrotnie przeciążenia w okolicach stóp są tak ogromne, że niedopasowany but może zakłócić reakcję zawodnika. Męskie buty do siatkówki muszą potrafić poradzić sobie z taką sytuacją. Świetne dopasowanie obuwia jest niesamowicie ważne. Ścisłe przyleganie buta do stopy to komfort w momencie zrywu i pewność, że nic nie ograniczy ruchów w trakcie gry. To idealne dopasowanie gwarantuje budowa cholewki, w jaką wyposażone są męskie buty do siatkówki. Materiał, z jakiego jest wykonano wierzch to elastyczna, bardzo mocna tkanina. Takie wykonanie powoduje, że istnieje możliwość napięcia jego struktury w momencie dużego nacisku. Dzięki temu stopa nie jest hamowana, ale przez margines elastyczności materiał napina się dając swobodę i nie powodując tym samym ucisku. Cały but jest wzmocniony specjalnymi pasami umiejscowionymi w bocznych ścianach cholewki. W związku z wysokimi napięciami takie dodatkowe wzmocnienia podnoszą stabilność i wytrzymałość, którą męskie buty do siatkówki się wyróżniają. Wspomniane wzmocnienia często połączone są ze sznurowaniem obuwia.

 

Tak jak każde specjalistyczne obuwie wykorzystywane głównie w pomieszczeniach, także męskie buty do siatkówki posiadają specjalny system wentylacji pozwalający na zachowanie higieny i komfortu podczas intensywnego wysiłku. Pot wraz z ciepłem wydalany jest na zewnątrz buta gdzie może swobodnie odparować, pozostawiać tym samym stopę suchą. W momencie niewłaściwego wentylowani stopy, kiedy ta spoci się w trakcie gry, wilgoć znajdująca się na powierzchni skóry może powodować otarcia. Niebezpieczeństwo związane z tymi urazami jest niwelowane za promocją materiałów w postaci siateczek i perforacji umiejscowionymi w cholewce butów. Producenci tworzący męskie buty do siatkówki w swoich ofertach posiadają obuwie z krótką cholewką poniżej kostki, czyli tradycyjne, ale także wysokie sięgające ponad kostkę. Kiedy cholewka jest wysoka, aby nie ograniczać ruchów w części na wysokości ścięgna Achillesa występuje zniżenie, pozwalające na swobodniejsze ruchy. Kołnierz okalający staw skokowy jest świetnym rozwiązaniem dla zawodników narzekających na częste urazy w obrębie kostki. A także dla tych, którzy często podczas ślizgów narażają naskórek na otarcia o parkiet.

 

Męskie buty do siatkówki i ich wygląd

 

W kwestii kolorystyki, jaką posiadają męskie buty do siatkówki, zawodnicy wybierają najczęściej zestaw kilku kolorów, z dodatkami srebra lub innych widocznych elementów. Buty wykonane z materiałów syntetycznych jaki i elementami skórzanymi mogą występować w bieli, czy każdej innej barwie, ale logo lub znaki szczególne producenta wykonane są najczęściej w innym kontrastującym kolorze. Kwestia wyglądu butów to głównie indywidualne upodobania, czy to do kolorystyki stonowanej, czy też do bardzo wyrazistej i widocznej.

 

Pewność siebie, którą buduje zawodnik to przede wszystkim bardziej efektywna gra, zdobywane większej ilości punków. Taka pewność siebie wynika z wiary w swoje umiejętności i przekonania, że sprzęt sportowy, którym dysponuje nie zawiedzie , a nawet ułatwi grę . Męskie buty do siatkówki muszą być dobrze dopasowane pod preferencje zawodnika w taki sposób aby wspierać jego umiejętności i pozwalać na zdobywanie kolejnych sukcesów na parkiecie.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
ReuschYonexRucanorSpeedoDunlopMPS
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...