Buty męskie sandały

znaleziono 12 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Męskie sandały

W okresie letnim, podczas długich spacerów, wycieczek pieszych lub codziennych wyjść, idealnym obuwiem są męskie sandały. Najbardziej przewiewne i odkrywające stopy buty, znalazły wielu fanów, którzy cenią sobie komfort w użytkowaniu. Typowo sezonowe obuwie, jakim są męskie sandały, są przygotowywane przez producentów sportowych z taką samą starannością jak pozostałe typy obuwia.

Ale co szczególnego jest w obuwiu, jakim są męskie sandały?

Gorące dni, szczególnie stopom dają się we znaki, wzmożona potliwość, wrażenie pieczenia i otarcia, które często towarzyszą panom w upały, to nie rzadko spotykane uczucie wśród użytkowników obuwia, jakim są męskie sandały. Minimum miejsca, jakie zajmują w bagażu pozwala na zabranie ich w drogę nawet jako obuwie awaryjne, lub do przebrania w razie konieczności. Mała waga także przyczynia się do wygody podczas wędrówek. Męskie sandały, wykonywane są z różnych materiałów, naturalnej skóry, jak i syntetyków, na rynku spotkać możemy egzemplarze, które zawierają w sobie oba te tworzywa jednocześnie. Producenci obuwia sportowego przygotowali w swoich ofertach różnego rodzaju męskie sandały. Zostały one podzielone głównie na przeznaczenie, czyli męskie sandały codzienne lub te towarzyszące w wędrówkach po naturalnym terenie.

Męskie sandały do noszenia na co dzień

Letnie obuwie, noszone na co dzień powinno być lekkie i niezauważalne. Mała waga i wykonanie głównie z syntetyków sprawia, że męskie sandały idealnie spisują się w ciepłe dni w mieście. Pianka, z której wykonane są podeszwy jest miękka, optymalnie amortyzuje podczas chodzenia. Tego typu męskie sandały, zbudowane są z cienkich pasków, stabilnie utrzymując je na stopach. Kolory, w jakich występują takie buty są bardzo różne, choć na rynku spotykane są głównie męskie sandały jednolite, w ciemniejszej tonacji. Jeżeli chodzi o sposób noszenia, to dowolność jest ogromna. Krótkie spodnie i koszulka polo to zestaw idealny na weekendowy spacer. Długie spodnie z bluzą świetnie spiszą się w letnie wieczory. Męskie sandały na co dzień noszone są przez każdą grupę wiekową, z powodu ogromnego komfortu, który jest bezdyskusyjny, powoduje, że każdy ceniący sobie wygodę użytkownik ma ich więcej niż jedną parę. Miejskie codzienne męskie sandały najczęściej wyposażone są w podeszwę dość cienką i lekką, a co w sytuacji, kiedy teren, na który się wybieramy nie jest tak łaskawy dla stóp, jak miejski chodnik? Tu w ofercie marek sportowych przygotowano także męskie sandały przeznaczone na tereny trudniejsze.

Męskie sandały do dłuższych wędrówek

Teren skałkowy, górzysty czy mniej ucywilizowany wymaga, aby stopy chronione były w specjalny sposób. W momencie dbania o komfort przewiewu i wyboru sandałów wcale nie ma konieczności rezygnowania z ochrony stóp. Co prawda męskie sandały nie zakryją całej stopy jak na przykład w obuwiu trekkingowym, ale podeszwę stopy jak najbardziej tak. Materiały syntetyczne to najczęstszy materiał wykorzystywany w produkcji sandałów. Mieszanie zastosowanych materiałów, także jest widoczne na półkach sklepowych. Pasy utrzymujące stopę, w jakie wyposażone są męskie sandały są już grubsze i wyposażane w specjalne gąbki czy warstwy delikatnej tkaniny, minimalizującej ewentualnie otarcia. Pasy te także umiejscowione są w miejscach niepowodujących nacisku na skórę, ale jednocześnie na tyle mocno, aby utrzymać stopę w bucie w razie trudniejszego terenu czy mokrej nawierzchni. Teren, który składa się z ostrych kamieni, podmokłych terenów czy niestabilnego podłoża wymaga, aby męskie sandały wyposażone były w podeszwę, która ochroni stopę, da jej podtrzymanie, ale jednocześnie zachowa swoje właściwości niskiej wagi i "niezauważalności" w użytkowaniu. Materiały zastosowane w produkcji podeszwy sandałów przeznaczonych do nieregularnego terenu, to głównie syntetyczne tworzywa, które łączą w sobie kilka najważniejszych cech. Są mocne, lekkie i bardzo dobrze amortyzują. Podczas szybkiego marszu, kiedy uderzenie nogi w ziemie jest mocniejsze, potrzebne jest, aby energia została prawidło rozprowadzona, z tego powodu męskie sandały wyposażane są w podeszwy, których właściwości pozwalają na zabezpieczenie stawów i złagodzenia skutków wstrząsu dla organizmu. Podczas użytkowania w terenach wilgotnych czy deszczowej pogodzie potrzebne jest, aby podeszwa wyposażona była w bieżnik, który zminimalizuje poślizgnięcie się, odprowadzi wilgoć na zewnątrz buta. Pasy okalające stopę, także powinny być mocne, ale równie z szybko schnące.

Jak wybrać męskie sandały?

Wybierając letnie obuwie sportowe, należy zastanowić się, czy męskie sandały potrzebne będą głównie do codziennych wyjść, czy weekendowego spaceru, czy też chcemy w nich przemierzać dzikie tereny. Oczywiście rynek obuwia sportowego proponuje także wyjścia mieszane, czyli buty zarówno do zadań specjalnych, jak i do spokojnego użytkowania. Dobranie odpowiedniego obuwia to kwestia indywidualna, liczy się przede wszystkim dobre samopoczucie i uczucie komfortu.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
Under ArmourMikasaNikeSpaldingMoltenTechman
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...