Buty męskie do biegania

znaleziono 7 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Bieganie w okresie ostatnich lat stało się bardzo modne. Coraz większe rzesze ludzi wybiera tą dyscyplinę jako swoją główną i regularną. Bieganie jest najnaturalniejszym spotem, nie wymaga specjalnych przygotowań ano sprzętu. Wymaga jedynie komfortowego ubioru i dobrych butów. Mężczyźni z racji często znacznie większej wagi wymagają specjalnego podejścia do kwestii obuwia. Męskie buty do biegania to element bardzo ważny ich wybór nakazuje zainteresowanie się tematem, tak aby dobrany sprzęt jak najlepiej pełnił swoja funkcję. Biegać można wszędzie, po chodniku, na bieżni w siłowni, bieżni stadionowej lub na łonie natury. Każda z tych nawierzchni wymaga aby męskie buty do biegania zbudowane było nieco inaczej lub aby użyto do tego innej nieco technologii. Najzdrowsze i najmniej wymagające jest bieganie po powierzchniach naturalnych takich jak ścieżki leśne, polany pola lub trawa. Jest to najlepsza dla ciała nawierzchnia z tego względu ze ciało nie wymaga aż takiej amortyzacji jak w przypadku pozostałych miejsc biegowych. Leśna ścieżka czyli ubita ziemia, piasek wśród pół czy trwa są dość miękkimi podłożami. Stawy który otrzymują drgania po zetknięciu się z tego typu podłożem nie otrzymują dużej dawki energii. co za tym idzie męskie buty do biegania po takiej powierzchni nie musi być aż tak sprężysta i elastyczna jak w przypadku treningów na twardej powierzchni. Mniejsza elastyczność podeszwy w tym obuwiu to cecha która pozwala na mniej intensywne wyginanie się stopy i jej męczenie w grząskim piasku czy błocie. Wystarczy że jest miękka na tyle aby stopy czuły komfort ale też na tyle twarda aby nie odczuwać każdej nierówności które na naturalnych nawierzchniach które spotykane są co chwilę. kawałek gałęzi, kamienie czy korzenie to element praktycznie każdej ścieżki. ich częste intensywne odczuwanie może sprawić że stopa będzie obolała po treningu a nawet może doprowadzić do kontuzji. Z tego względu męskie buty do biegania po naturalnych powierzchniach wyposażone powinny być w dość grubą podeszwę, zawierającą najlepiej dość widoczny bieżnik. Śliskie liście czy kałuże to niebezpieczeństwo poślizgnięcia a tu już blisko to wykręcenia stawu czy zdarcia kolan. Bieżnik w który wyposażony jest but powinien radzić sobie z tymi ewentualnościami.

Męskie buty do biegania stosowane na twardych nawierzchniach takich jak chodniki, ulice, sztuczna bieżnia na siłowni to bardziej zaawansowany rodzaj technologii. Tutaj wstrząs przy lądowaniu nogi na powierzchni na przykład asfaltu jest znacznie większy niż w przypadku nawierzchni naturalnej. Właściwości podeszwy powinny tym samym zapewnić zdrowy dla stawów trening. Męskie buty do bieganie przeznaczone do treningów w miejskiej dżungli wyposażone są w specjalny rodzaj podeszwy wykazujący ogromną absorpcję wstrząsów i sprężystość. Podeszwa taka jest niezbyt gruba ale jej fizyczne cechy powodują nie stopy nie męczą się nadmiernie a stawy są chronione. Jeżeli chodzi o występowanie bieżnika to w miejskich butach przez wzgląd na miejsce ich wykorzystywania gdzie kałuże i błoto spotykane są rzadziej lub w ogóle jak w przypadku biegów na bieżni mechanicznej to i bieżnik występuje w dość ograniczonym stopniu. Wycięcia w podeszwie bardziej spełniają funkcję uelastycznienia buta niż konieczności odprowadzania wody spod powierzchni buta.

Cholewki wbudowane w męskie buty do biegania także nieco się równią w zależności od miejsca częstszego ich stosowania. Buty na łonie natury wymagają żeby była ona mocniejsza a przez wzgląd na bardziej skomplikowane otoczenie. patyki, kamienie, nierówności mogą uszkodzić buta dlatego tu powinien być mocniejszy. Przez wzgląd na trudne warunki gdzie rzadziej mamy do czynienia z różną powierzchnią wymagane jest aby stopa trzymała się w miarę luźno i nie przesuwała z w bucie dlatego męskie buty do biegania po lesie często wyposażone są w wyższa cholewkę ze sztywniejszych tworzyw, oddychających ale na tyle mocnych aby zniwelować ewentualne odczucie uderzenia o konar czy korzeń.

Miejskie buty to już cieńsza i bardziej elastyczna cholewka. Męskie buty do biegania posiadają siatki i membrany ochładzające stopy bez konieczności sztywnego utrzymania stopy w ryzach ze względu na treningi na równej powierzchni pozbawionej zanieczyszczeń w postaci kamieni czy gałęzi.

Budowa podeszwy w zależności od warunków w których męskie buty do biegania są wykorzystywane to jedna kwestia, druga to naturalna budowa ciała i sposób stawiania stopy. Wielu początkujących biegaczy nie zwraca na to uwagi ale często bywa tak że biegnąc ruch stopy podczas opadania i odrywania się od ziemi jest nie do końca idealny. Nie jest to często widoczne albo odczuwalne. Warto dlatego zainteresować się tematem i sprawdzić czy nasza stopa równo wygina się w stronę wewnętrzną bym zewnętrzną. Jeżeli jest to wewnętrzna strona mówimy wtedy o stopie pronującej. Oznacza to ze stopa może się męczyć podczas treningów zwłaszcza w warunkach twardego podłoża. Producenci obuwia biegowego zadbali o tą grupę biegaczy. Podeszwa buta dla stopy pronującej zawiera specjalne twardsze elementy właśnie po wewnętrznej stronie buty alby skorygować ruch stopy i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Jeżeli sytuacja jest przeciwna czyli stopa wygina się do zewnątrz to jest zjawisko stopy supinującej. Analogicznie jak w poprzednim przypadku tu wzmocnienia występują zewnętrznej. Pamiętajmy także ze szczególne odczucie ewentualnego częstego wyginania ruchu stopy odczuwalne jest przy częstych i długich treningach a bieganie w obuwiu bez szczególnych dolegliwości.

Należy pamiętać że męskie buty do biegania to przede wszystkim komfort i wygodna. Owszem ważne jest aby bytu dobrane były pod kątem wyżej wymienionych czynników. Jednak to własne samopoczucie to motor napędowy do dalszego trenowania. Do zmagań z nowymi celami potrzebujemy samozaparcia i ambicji. Często męskie buty do biegania to narzędzie którym osiągamy kolejne sukcesy. Musimy je lubić, muszą być wygodne i przede wszystkim muszą nam się podobać. Kwestia gustu co lubimy, jakie kolory czy materiały. Producenci oferujący męskie buty do biegania dbają o to aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na sklepowych półkach znajdziemy egzemplarze zarówno z tradycyjnych skórzanych materiałów ale zdecydowanie częściej będzie to syntetyczny nowoczesny materiał cechujący się fantastycznymi właściwościami odprowadzania ciepła, nieprzepuszczania wilgoci z zewnątrz ale zapewniający wentylację. Siatki, membrany i perforacje ułożone we wzór dodają ciekawego dizajnu obuwiu. Męskie buty do biegania występują zarówno w widocznych neonowych i energetycznych kolorystykach jaki i jednokolorowych odcieniach. To na jaką kolorystykę się zdecydujemy to już kwestia indywidualnych przekonań i upodobań. Męskie buty do biegania mają spełniać swoją role jako element pomagający w zdobywaniu celów, medali i nowych rekordów. Mają pomóc w relaksie podczas spokojnych wybiegań. Ich wybór zależy od właściciela bo jemu będą służyły.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
PumaFox40PolsportUnder ArmouradidasIsostar
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...