Buty męskie do piłki ręcznej

znaleziono 5 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Piłka ręczna to sport najbardziej kontaktowy. Dla wielu, także brutalny, zawodnicy uprawiający tą dyscyplinę sportu cechują się niesowitą szybkością, połączoną ze zwinnością, siłą, sprytem i ekspresową rekcją. Wytrenowanie w tej dziedzinie, determinacja, a także samodyscyplina połączone z odpowiednimi warunkami fizycznymi, może przepowiadać świetnego zawodnika. W związku ze szczególnymi warunkami panującymi na boisku piłkarskim, ciało gracza jest narażone na wiele urazów, za równo od upadków czy uderzeń przeciwnika ,jak i kontuzji spowodowanych ogromna energią biegu, zalecane jest dbanie szczególnie o części ciała narażone na ich uszczerbek. Taką częścią są niewątpliwie stopy, dzięki odpowiedniemu dobraniu sprzętu, jakim są męskie buty do piłki ręcznej, można zniwelować ewentualne przykre konsekwencje gry.

 

Najważniejsze cechy jakie posiadają męskie buty do piłki ręcznej

 

Szczypiorniak jako gra najbardziej kontaktowa cechują się pewnymi ruchami, jakie wykonują zawodnicy w szczególności. Są to obroty, wybicia, lądowania i bieg. Podczas tych ewolucji, męskie buty do piłki ręcznej mają za zadanie ochronić stopy przed możliwe negatywnymi skutkami nieplanowanych ruchów. Męskie buty do piłki ręcznej, powinny wykazywać się ogromną stabilnością, czy też tą stabilność gwarantować. Szerokość podeszwy w które są wyposażone męskie buty do piłki ręcznej pozwalają na lepsze czucie podłoża, pokryta specjalnym materiałem antypoślizgowym niweluje poślizgi. Treningi i mecze rozgrywane są na podłożu także szczególnym bo jest to śliski, lakierowany czy gumowy -parkiet hal sportowych. W związku z częstym lądowanie na palcach, podczas skoków ta właśnie część podeszwy powinna być wzmocniona szczególnie, oraz posiadać ponadprzeciętne właściwości amortyzujące. Podczas lądowania na palcach zawodnik na możliwość szybszej reakcji i zwrotu kierunku ruchu. Podczas popchnięć, czy walki o piłkę to kontrolowane lądowanie może zostać zaburzone. Wa takiej sytuacji możliwe jest lądowanie na piętach, w takiej sytuacji męskie buty do piłki ręcznej powinny także skutecznie zabezpieczyć także tą część stopy. Co za tym idzie podeszwa ze wzmocnieniami, dobrze amortyzująca i antypoślizgowa to podstawa sprzętu jakim są męskie buty do piłki ręcznej. Ważną kwestia jest także cholewka w jaką wyposażone jest obuwie. Męskie buty do piłki ręcznej są butami lekkimi ale bardzo mocnymi. Gabaryty piłkarzy ręcznych są dość duże w związku z tym obuwia, powinno być bardzo mocne, aby podczas przeciążeń ciężkiego zawodnika wytrzymać napór siły. Elastyczność w takiej sytuacji, na pewno nie pozostanie bez znaczenia. Temperatura podczas gry jest bardzo wysoka, energia wytwarzana w ciele powoduje jego przegrzanie, także męskie buty do piłki ręcznej zawierają specjalne rozwiązanie w kwestii wymiany cieplnej. Oddychające materiały, perforowane część podeszwy pozwalają na odprowadzenia ciepła i wilgoci, dając tym samym komfort stopom.

 

Męskie buty do piłki ręcznej – dlaczego ich wybór jest tak ważny?

 

Są to najważniejsze cechy na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas obuwia. Męskie buty do piłki ręcznej, to przede wszystkim amortyzacja, przyczepność, wygoda poprzez dobre dopasowanie. Dopasowanie powinno opierać się na indywidualnym komforcie samego zawodnika, pamiętać jednak należy, ze jeżeli chodzi o rozmiar to zawsze proponowany jest większy, niż ten idealny, grubsza skarpetka, puchniecie stopy w trakcie wysiłku może powodować uciski i otarcia- a tym samym duży dyskomfort w trakcie gry. Także wygoda i komfort to kwestie kluczowe, przy dobrze dobrze zaprojektowanych i podobających się samemu zawodnikowi butów, może on cieszyć się skuteczną grą na boisku.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
DunlopPuma4FHarrowsReebokMolten
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...