Buty męskie klapki, japonki

znaleziono 25 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Męskie klapki

Męskie klapki, zwłaszcza w sezonie letnim, są bardzo pożądanym elementem stroju sportowego. Mimo dostępności produktu przez cały rok, szczególnie w okresie wiosenno-letnim zwracamy szczególną uwagę na ten typ obuwia. Producenci marek sportowych podsuwają wiele ciekawych propozycji w kwestii tych lekkich butów, czy to w formie japonek, czy klasycznych klapek. Kwestia odpowiedniego doboru zależy od miejsca zastosowania, czy też własnego komfortu użytkowania.

Jakie klapki męskie są dostępne na rynku?

Najpopularniejszym modelem dostępnym na rynku są męskie klapki składające się z części podtrzymujące część palców, śródstopia i podeszwy. Przez wygodę i stabilność, jaką sobą reprezentuje, klienci najczęściej wybierają właśnie ten model jako niezawodny i bezpieczny. Szerokość pasa możne być różna, co czyni egzemplarze z szerszym jeszcze lepiej trzymającymi się stopy i tym samym bardziej ją zabudowuje. Wariacją tego modelu są męskie klapki z pasem regulowanym, najczęściej na rzepy. To obuwie sprawdzi się, natomiast niektórych osób nie zadowala z góry ustalona wielkość miejsca między podeszwą a pasem podtrzymującym i właśnie w ten sposób mogą samodzielnie dostosować optymalne dopasowanie.

Zupełnie inną budową, jaką cechują się męskie klapki, są japonki, czyli charakterystyczne buty z pasem, który podtrzymuje stopę na wysokości tuż za pacami, który jednocześnie zamocowany jest między dużym palcem a pozostałymi. Pasek ten natomiast, jest z reguły dużo cieńszy niż te, których używają modele klasyczne. Znacznie gorzej przylega do stopy, co czyni go mniej stabilnym, ale dużo lżejszym i swobodniejszym.

Męskie klapki i ich najczęstsze zastosowanie.

Pora roku, kiedy najczęściej zakładamy klapki to lato, a miejsce - plaża. Męskie klapki to część zestawu plażowicza. Szybko można je zarówno zdjąć, jak i założyć. W razie zmoczenia szybko schną, zajmują mało miejsca, są bardzo przewiewne i estetyczne. Jest to bardziej rekreacyjne zastosowanie. Sportowo, zaś męskie klapki przydadzą się przez cały rok. Podczas wizyt na basenie czy siłowni, kiedy wybieramy się pod prysznic w miejscu publicznym, czy na saunę. Męskie klapki czy też japonki stają się barierą między ciałem a powierzchniami, które mogą byś śliskie, zimne czy mało higieniczne. Na basenie popularne są zarówno japonki, jak i klasyczne klapki. Oba rodzaje są bardzo praktyczne- wykonane z niewchłaniającego wodę materiału, świetnie schną, zajmują stosunkowo mało miejsca w torbie treningowej. Materiał, który zastosowany jest w klapkach, jest anty poślizgowy, mówimy tu o stabilności zarówno między podeszwą i podłożem, jak i podeszwą a stopą. W warunkach mokrych, przez zastosowane materiały i wypukłości w postaci punktów, kreseczek i innych form sprawia, że stopa pozostaje na swoim miesiącu, a nawet brodzenie w wodzie nie spowoduje upadku. Należy pamiętać także o codziennym zastosowaniu tego typu obuwia. Męskie klapki są bardzo wygodne, ich podeszwa jest wyprofilowana, bardzo miękka i amortyzująca. Ogromny komfort, jaki niesie za sobą użytkowanie klapek, sprawia, że używane są także na co dzień, jako obuwie domowe, a nawet w biurze jako chwilowy odpoczynek od często sztywnego obuwia.

Materiały, z jakich wykonane są męskie klapki

Ten typ obuwia, zwłaszcza jeżeli mówimy o modelach sportowych, zbudowany jest z materiałów, które mają określone właściwości. Są to przede wszystkim: elastyczność, nie wchłanianie wody, lekkość i trwałość. Podczas użytkowania ich właściciel musi odczuwać komfort. Jeżeli zakłada męskie klapki po ćwiczeniach albo w trakcie intensywnego wysiłku możliwe jest, że stopa spuchnie, może się przesunąć, więc materiał musi być elastyczny a podeszwa dobrze sprężynować nacisk. Jeżeli jest to powierzchnia mokra, buty muszą być stabilne, antypoślizgowe i odprowadzać nadmiar wody czy to przez perforacje, czy "ścieżki odpływu" wody. Stosuje się tu bardzo zaawansowane technologicznie rodzaje pianek i gum. Niemal każda marka sportowa, używa unikatowej w pewnym sensie formuły materiału, z którego wykonane są ich męskie klapki. Zarówno obuwie wykonane z pianek, jak i z gum ma podobne właściwości. Japonki z uwagi na ilość zastosowanego materiału także są lżejsze, ale też mniej stabilne. Męskie klapki dostępne na rynku są świetnie przygotowane, aby towarzyszyć czy to podczas treningów, czy podczas wakacji w zestawie z odzieżą sportową. Rodzaj materiału czy wzór musi sprawić, aby ich właściciel czuł komfort i satysfakcje podczas ich użytkowania, co w parze z wysoką jakością sprawi, że ulubione męskie klapki posłużą dłużej niż jeden sezon.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
Fox40Under ArmourMikasaReuschSpaldingPolsport
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...