Buty dla dzieci treningowe

znaleziono 0 produktów
Sortuj:
Brak produktów
Sortuj:

Dziecięce buty treningowe

Zaszczepianie chęci uprawienia sportu od najmłodszych lat to próba każdego rodzica. Aktywność fizyczna dziecka świetnie wpływa na jego odpowiedni rozwój, kształtuje cechy związane z samodyscypliną, zajmuje wolny czas i uczy współdziałania w sportach zespołowych, a także zdrowej rywalizacji i tego, że odpowiedni powtarzalny trening prowadzi do osiągania sukcesów, a sport to zabawa i czerpanie ogromnej satysfakcji. Wychodząc naprzeciw rodzicom i młodym adeptom sportu, producenci odzieży i obuwia sportowego w swoich kolekcjach, dużo miejsca przeznaczają także najmłodszej grupie użytkowników, proponując stroje i obuwie sportowe. Ze względu na okres intensywnego rozwoju dziecka szczególną uwagę zwraca się na dziecięce buty treningowe, które używane są do ćwiczeń tak, aby wspomóc rozwój i zapewnić bezpieczeństwo. Jako że młody człowiek może na początku przygody ze sportem poszukiwać swojego miejsca, próbować wielu dyscyplin zarówno zespołowych czy też indywidualnych, jego dziecięce buty treningowe powinny być tak dostosowane, aby w każdej dziedzinie się sprawdziły i nie ograniczyły jego możliwości fizycznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając dziecięce buty treningowe ?

Najważniejsze cechy, jakie muszą zawierać dziecięce buty treningowe to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Podeszwa, w jaką wyposażone są dziecięce buty treningowe, musi zawierać powłokę antypoślizgową. Taka powłoka wykonywana jest najczęściej z kauczuku. W związku z powierzchnią, na jakiej ćwiczy młody zawodnik, czyli nawierzchnia hali sportowej, gładka, czasami lakierowana — bardzo ważne jest, aby minimalizować ryzyko poślizgu. Gumowa powłoka na podeszwie, także spowoduje, że szybkie zwroty, hamowania czy zakręty będą mogły bez przeszkód być wykonywane, bo dobrze wykonane dziecięce buty treningowe, nie pozwolą na poślizg. Zostając przy podeszwie, pamiętajmy o amortyzacji. Młode ciało i stawy zwłaszcza skokowe są bardzo elastyczne. Podczas podskoków i lądowań podeszwa wyposażona w elastyczną piankę czy gumę, dobrze zamortyzuje upadek i wyeliminuje bóle, czy kontuzje po intensywnym treningu, czy zabawie. Cholewka buta, w którą wyposażone są dziecięce buty treningowe, jest elastyczna na tyle, aby nie krępować ruchów czy zgięć stopy, ale na tyle sztywna aby nie pozwolić na uszkodzenia podczas mocnego skrętu stopy, czy uderzenia lub nadepnięcia. Cholewka powinna być wykonana z materiału uczestniczącego w regulacji temperatury, która wzrasta wraz z intensywnością ruchów dziecka. Stabilność to także mocowanie obuwia. Dziecięce buty treningowe wyposażane są nie tylko w tradycyjne sznurowanie, ale także w łatwe w użytkowaniu rzepy, pasy, gumy czy zatrzaski. Dzięki temu młody trenujący, na pewno świetnie sobie poradzi z zakładaniem stroju sportowego. Pasy dodatkowo mogą okalać kostkę, aby zapewnić stabilizację, co wspiera stawy w kostkach i chroni je przed skręceniami.

Jakie dziecięce buty treningowe oferują producenci?

Producenci sportowego sprzętu przygotowując odzież zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci cenią sobie jakość, komfort użytkowania, a także pożądany dizajn. Strona bezpieczeństwa, w jaką wyposażane są dziecięce buty treningowe, jest tu szczególnie ważna. Jeśli chodzi o wykończenie, kolorystykę i projekt, najmłodsza grupa klientów jest tak samo (jak nie bardziej) wymagająca jak seniorzy. Kolorystyki i wzory stosowane w ich produkcji to zarówno modele jak dla dorosłych, wyglądające w pełni profesjonalnie, ale także przykuwające uwagę dziecięcą z wizerunkami postaci z kreskówek, komiksów czy świata sportu i drużyn sportowych.

Czy to podczas lekcji w-fu, czy popołudniowego treningu ważne jest, aby z punktu widzenia dorosłych zadbać o kwestię zdrowotną i funkcjonalną, jakie prezentują dziecięce buty treningowe, a ze strony już samego użytkowania postarajmy się, aby obuwie się podobało i zachęcało dziecko do ich użytkowania i uprawiania sportu od najmłodszych lat.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
Pro's ProRucanorReebok ClassicWilsonKKS LechUhlsport
  • facebook
  • google plus
  • instagram
  • youtube
Ładowanie...