Buty dla dzieci do siatkówki

znaleziono 4 produkty
Sortuj:
Sortuj:

Najmłodsi, którzy w wieku dziecięcym rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, nie od dziś wiadomo ze rozwijają się lepiej, szybciej, nabywają poza sprawnością fizyczną także pewnych charakteru przydatnych w życiu dorosłym. W okresie szkolnym zaszczepianie chęci uprawiania pewnych dyscyplin sportu przygotowuje dzieci do pracy w grupie, zdrowej rywalizacji, uczą się dyscypliny i systematyczności. Układ kostny i mięśniowy rozwija się prawidłowo, postawa jest poprawna, odporność wzrasta. Te czynniki zdecydowanie przemawiają za tym, żeby zachęcać dzieci do uprawiania sportu. Przy opiece trenera, podczas specjalnie przygotowanego programu i odpowiednim sprzęcie, nic nie stanie na przeszkodzie aby dziecko mogło profesjonalizować się w jakiejś dziedzinie czerpiąc z tego ogromną satysfakcje. W dziedzinie gier zespołowych siatkówka jest szczególnie polecana na lekcjach wychowania fizycznego. W tym sporcie wymagana jest ogromna koncentracja, zwinność, szybka reakcja i doskonała kondycja fizyczna. W sytuacji, kiedy wszelkie wymogi zostają spełnione czy rozwijane, pomocne stają się także dodatki w postaci sprzętu sportowego, odpowiednio dobrane do zawodnika. Najważniejsze niewątpliwie są dziecięce buty siatkarskie. W trakcie szybkiego rozwoju dziecka, nic nie powinno zakłócać jego postępów. Odpowiednio dobrane dziecięce buty siatkarskie zabezpieczą stopy w wieku dziecięcym szczególnie narażonych na nieprawidłowości.

 

Na co zwracać uwagę wybierając dziecięce buty siatkarskie?

 

Dziecięce buty siatkarskie z uwagi na specjalną ochronę ciała powinny być dopasowane w taki sposób, aby w stopę nie uwierać. Z uwagi na szybki wzrost dziecka na bieżąco należy kontrolować, czy dziecięce buty siatkarskie nadal pasują. Należy tu także pamiętać, że powinny być one dopasowane na delikatny wyrost, aby nie powodować ucisków podczas wysiłku. Sznurówki powinny utrzymywać stopę w optymalny sposób. Zawsze lepiej częściej wymienić obuwie, niż narażać stopę na ewentualny dyskomfort, który w przyszłości może skutkować niepotrzebnymi kontuzjami czy deformacjami. Dodatkowo dziecięce buty siatkarskie, mogą być wyposażone w zapięcie na rzep, dla wygody i szczególnego wzmocnienia.

 

Podeszwa w jaką wyposażone są dziecięce buty siatkarskie

 

Podeszwa w którą wyposażone są dziecięce buty siatkarskie, musi być pokrywa warstwa antypoślizgową, czy to z kauczuku czy innej gumowej warstwy. Podczas gry w siatkówkę dynamizm gry wymusza ruchy o różnych kierunkach, wymagających poruszania się z ogromną szybkością- w takich sytuacjach łatwo o upadek. Podeszwa powinna być także dobrze amortyzująca. Dziecięce buty siatkarskie wyposażone są w podeszwę przygotowana specjalnie pod użytkownika. Ich sprężystość jest większa. Dziecko grające w siatkówkę nie wyskakuje tak wysoko jak zawodnik dorosły, stąd też ochrona stawów nie jest aż tak bardzo wymagana. Ciało dziecka jest także bardziej elastyczna i gibkie. Jednak nadal, jest ono narażone na ewentualne kontuzje w postaci upadków czy poślizgów.

 

Cholewka jaką posiadają dziecięce buty siatkarskie

 

Cholewka w którą wyposażone są dziecięce buty siatkarskie, musi w odpowiedni sposób stopę utrzymywać. Elastyczny sposób poruszania się dziecka powoduje często upadki. Niwelowanie ewentualnego ryzyka poślizgnięcia, pomaga młodemu zawodnikowi ,czy zawodniczce na stabilniejsze utrzymywanie się na boisku. Ciasno związany but może uwierać, za luźny, może spaść czy się ześlizgnąć, cholewka stabilnie okalająca stopę utrzyma but w ryzach, nawet przy największych przeciążeniach. Dziecięce buty siatkarskie posiadają cholewki w wysokości spotykane także w butach dla starszych zawodników. Możemy spotkać zarówno te ponad, jak i pod kostkę. W wzmocnieniu stawu skokowego pomogą dziecięce buty siatkarskie, z cholewką wyżej kostki. Dodatkowo będą się lepiej trzymały stopy. Te poniżej mniej ograniczają ruchy stopy. Wybór odpowiedniego obuwia to już kwestia samego zawodnika i jego upodobań. Materiał, który wykorzystywany jest do budowy butów to najczęściej lekki i mocny syntetyk, który utrzymuje stopę w odpowiednim miejscu ale dodatkowo pozwala na wymianę cieplną i dzięki której wilgotność wydostaje się na zewnątrz. But lekki, nie obciąży stawów i nie da wrażenia ściągania.

 

Dziecięce buty siatkarskie także muszą się podobać

 

W kwestii estetyki, dziecięce buty siatkarskie jakie proponują producenci są to już ogromna dowolność. Aby zaszczepić chęć uprawiania siatkówki, obuwie może być kolorowe, szalone i widoczne. Kolorystyki stosowane w butach siatkarskich to też wygląd butów dla seniorów- profesjonalne w dość tradycyjnej wersji. Wybór koloru, czy wzoru powinien przyczynić się do dobrych skojarzeń i zagrzewać do systematyczności i przede wszystkim podobać się młodemu zawodnikowi czy zawodniczce.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
adidasSelectUnder ArmourMizunoPolsportTechman
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...