Buty dla dzieci sandały

znaleziono 1 produkt
Sortuj:
Sortuj:

Sandały dziecięce

Niewątpliwie najpopularniejszym obuwiem letnim dla najmłodszych od zawsze są sandały dziecięce. Wygodne, przewiewne, i trwałe, tak można określić najważniejsze cechy tego typu butów. Rodzice często wybierają dla swoich pociech modele, które zadbają o prawidłowe ustawienie stopy, będą bezpieczne, wygodne w użytkowaniu i będą podobały się dzieciom. Wybór takich sandałów jest ogromny.

Jak dobrać odpowiednie sandały dziecięce ?

Sandały dziecięce, przede wszystkim powinny być dobrze wyprofilowane. Jako, że organizm podczas intensywnego wzrostu w okresie dziecięcym potrzebuje nieskrępowanej przestrzeni, przy wyborze obuwia, jakim są sandały dziecięce należy zwrócić szczególną uwagę na ich podeszwę. W okresie dziecięcym, częstym problemem wśród najmłodszych jest płaskostopie. Sportowe marki projektując sandały dziecięce tę kwestię traktują bardzo poważnie. Podeszwa powinna być wyposażona w poduszki układające stopę w zdrowej pozycji. Powinna być także wykonana z elastycznego materiału, w rodzaju pianki, która dodatkowo będzie amortyzowała uderzenia stóp o ziemię podczas biegu lub zabawy. Podeszwa także powinna być na tyle cienka, żeby nie krępować ruchów i zgięć stopy, ale także na tyle gruba, aby zabezpieczyć ją przed ostrymi krawędziami czy przedmiotami.

Bezpieczne obuwie letnie

Kolejną ważną kwestią przy wyborze letniego obuwia jest bezpieczeństwo. Sandały dziecięce powinny składać się z pasków i mocowań. Zarówno te okalające kostkę, jak i trzymające środek stopy i palce, muszą być elastyczne w stopniu zapewniającym komfort, ale przede wszystkim utrzymywać stopę w bucie i podeszwie bez ryzyka ześlizgnięcia się podczas szybszego ruchu czy wbiegnięciu w kałużę. Zapięcia przy paskach proponowane są głównie na rzep lub zatrzask. Są to zapięcia, dzięki którym sandały dziecięce są łatwe w założeniu dla malców. Pozwalają regulować ciasnotę pasków sandałów i są trwałe.

Innowacyjne zastosowania w sandałach dziecięcych

Materiały, w które producenci sportowego obuwia wyposażają sandały dziecięce to głównie syntetyczne pianki. Elastyczne, rozciągliwe, mocne, ale także przepuszczające powietrze. Nowością na rynku, cały czas udoskonalaną jest sprostanie oczekiwań rodziców co do właściwości fizycznych butów i możliwości „poddawania się” przy szybko rosnącej stopie. Często spotykaną cechą, w jakie są wyposażone sandały dziecięce, jest zastosowanie materiałów szybkoschnących. Przez to zabawa na plaży czy mokrej trawie nie stanowi problemu, ponieważ stopy szybko stają się suche, do butów nie przylega piasek co jest także ważne dla rodziców bo pomaga w utrzymaniu czystości.

Sandały dziecięce- szalone, kolorowe czy z motywem bajkowym?

Jeżeli chodzi o estetykę i wzornictwo obuwia letniego dla najmłodszych, to wybór mamy ogromny. Od kolorowych motywów, wizerunków superbohaterów, postaci z kreskówek czy znanych sportowców, po edycje przypominające „dorosłe” egzemplarze. Sandały dziecięce produkowane są w najbogatszej szacie kolorystycznej. Wybór odpowiedniego modelu może być wielką frajdą dla milusińskich.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
ReuschUnder ArmourMizuno4FOlimp LabsTechman
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...