Buty damskie treningowe

znaleziono 0 produktów
Sortuj:
Brak produktów
Sortuj:

Chodzenie na siłownia, fitness czy ćwiczenia w domu to codzienność wielu aktywnych ludzi. Czy z potrzeby dbania o zdrowie i sylwetkę czy podążając za modą na fit lifestyle, każda ćwicząca kobieta ceni sobie odpowiednie otoczenie i wygodę pokonując wyznaczone cele. Do osiągania celów niezwykle ważna jest kwestia motywacji, chęci a także zdrowotne aspekty jak dieta i sprzęt używany do treningów. Kluby fitness i siłownie dysponują nowoczesnym sprzętem i kadrą,dietę pomoże nam ułożyć specjalista, ale ubranie i obuwie to już kwestia o którą należy zadbać samodzielnie. Jeżeli chodzi o odzież to niewątpliwie musi być ona dla nas wygodna, przewiewna i wytrzymała. Kompletów odzieży mamy w zasadzie kilka. A co jeżeli chodzi o buty? Damskie buty treningowe to nie tylko dobry look, to podstawa ciała, najważniejsza rzecz w stroju sportowym. Obecnie marki sprzętu oferują ogromny wybór jakim są damskie buty treningowe, ale co powinno stać się dla nas wyznacznikiem przy wyborze tego elementu?

 

Co powinny dawać damskie buty treningowe?

 

Obuwie do fitnessu to nasza jedyna amortyzacja przy wykonywaniu ćwiczeń. Co za tym idzie damskie buty treningowe muszą mieć dobrą podeszwę. Ale co to oznacza? Nic innego jak to ze materiał z którego wykonana jest podeszwa musi być elastyczny, nie krępować zgięć stopy ani nie powodować bólów palców czy podeszwy spoty. Powinny być na tyle sprężyste ze przy podskokach amortyzować uderzenie o ziemie ale także na tyle twardy żeby przy podnoszeniu ciężarków nie"wbić nas w ziemię". Kostki i kolana są tu szczególnie poddane obciążeniu a damskie buty treningowe powinny nas uchronić przed jakimkolwiek urazem. Podeszwa powinna być wyposażona w powłokę antypoślizgową aby przy szybkich zwrotach kierunków ruchu do zera zminimalizować ryzyko poślizgnięcia i ewentualnej kontuzji. Większość aktywności treningowej odbywa się w pomieszczeniach na parkiecie, gładkiej nawierzchni- przyczepność to sprawa najważniejsza.

Damskie buty treningowe muszą cechować także stabilnością również na poziomie cholewki. Producenci obuwia sportowego prześcigają a się tu w nowych technologiach i możliwościach poprawy komfortu, co dla użytkownika czy klienta daje ogromny wybór, zaspokajając jego każdą potrzebę. Przede wszystkim damskie buty treningowe muszą mocno okalać stopę, idealnie przylegać ale nie ściskać za mocno aby krążenie w stopach przebiegało prawidłowo. Przemieszczająca się w bucie stopa to niemal pewne otarcia i urazy naskórka, które mimo że drobne to uniemożliwiają często aktywność w najbliższych dniach. Tu marki sportowe oferujące damskie buty treningowe stosują szereg rozwiązań i innowacji od wtopionych nici biegnących od podeszwy do sznurowania, po pasy utrzymujące stopę w bucie i specjalne rusztowania miedzy warstwami materiału. Cholewka buta musi utrzymać ciało w pionie, dać poczucie stabilności i przyczepności.

Poza stabilnością i przyczepnością buta trzeba zwrócić uwagę żeby damskie buty treningowe były przewiewne. Znaczy to ze siatka wbudowana w cholewkę to ogromny plus przy wyborze obuwia. Podczas intensywnego wysiłku zwłaszcza w lecie czy zamkniętym pomieszczeniu narażeni jesteśmy na wzmożoną potliwość stóp, tym samym higieniczniej i wygodniej będzie jeżeli damskie buty treningowe będ miały możliwość oddania ciepła i ochłodzenia stopy świeżym powietrzem. W takiej sytuacji siatkowe ściany, perforacje z cholewce i przewiewne tkaniny nadadzą się świetnie. Poczucie komfortu będzie towarzyszyło każdej ćwiczącej przez cały trening.

Kolejne elementy cholewki które cechują damskie buty treningowe to zapiętek. Ta część buta powinna być bardzo sprężysta od wewnątrz, wyposażona w miękką gąbczastą ściankę, pozwala to na uniknięcie otarć przy ruchu stopy, zapewni stabilność buta i ochroni kostkę przez skręceniem. Zewnętrzna strona natomiast powinna zawierać element ochronny alby podczas ćwiczeń na przykład na podłodze przy uderzeniu stóp o podłoże uniknąć kontuzji.

Wiązanie które uzupełnia damskie buty treningowe to element scalający wszystkie elementy obuwia. Sznurowanie powinno dawać możliwość swobodnej regulacji okalania cholewki. Im większa powierzchnia jaką sznurowanie występuje tym większa możliwość regulacji przylegania buta do stopy. Pamiętajmy oby język znajdujący się pod sznurowaniem zakrywał całą przestrzeń aby nie pozwolić na bezpośredni kontakt sznurówki ze stopą, może to przyczynić się do wrzynania się ich w skórę.

Kiedy dokonano już wyboru pasującego, wygodnego i bezpiecznego obuwia pora wybrać także model pasujący wizualnie. Producenci marek sportowych oferuje bardzo bogatą ofertę produktu jakim są damskie buty treningowe. Dobór ich może korespondować do ulubionego stroju fitness czy koszulki. Może być w kolorach ostrych i neonowych czy klasycznych białych czy super użytkowych czarnych. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i samopoczucia w nich. Przede wszystkim musimy się w nich dobrze czuć, damskie buty treningowe muszą był dobre i pod względem jakościowym jak i czystym damskich podobaniem się.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
ReuschWinmauRucanorReebokPro's ProMPS
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...