Buty damskie do siatkówki

znaleziono 26 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Siatkówka to dyscyplina sportu w Polsce bardzo lubiana i popularna. Każdy uczeń na zajęciach wychowania fizycznego miał okazje spróbować swoich sił właśnie w tym sporcie. Zaszczepiona w młodości sympatia do tego sportu, powoduje że dziewczęta grające w trakcie edukacji chętnie kontynuują grę na bardziej zaawansowanym poziomie, w przyszłości lub podczas towarzyskich zabaw sportowych. Jak każda dyscyplina sportu- siatkówka cechuje się pewnymi wyróżnikami, które zmusiły producentów sportowych do zaproponowania specjalnego obuwia dla siatkarek. Co za tym idzie, damskie buty siatkarskie stały się osobną dziedziną w sprzęcie sportowym.

 

Na co należy zwrócić uwagę podczas dobierania obuwia jakim są damskie buty siatkarskie ?

 

Ważne specjalne elementy w jakie wyposażone są damskie buty siatkarskie

 

Siatkówka to gra bardzo dynamiczna. Pełna jest szybkich zwrotów ruchu ciała, szybkich starów, hamowań, wybić i lądowań. Taki zestaw ruchów wymaga, aby szczególną i największą uwagę przykuć do podeszwy buta. Podeszwa w jaką wyposażone są damskie buty siatkarskie musi spełniać szereg zadań. Musi wykazywać się właściwościami amortyzującymi- pianki i gumy używane podczas produkcji podeszwy przygotowywane są w taki sposób, aby zapewnić maksymalnie resorowanie drgań podczas lądowania zawodniczki. Rozproszenie wibracji przy uderzeniu buta o parkiet pozwala na mniejsze konsekwencje, na przykład na jednopunktowym nacisku ciała na część stopy. Z tego względu damskie buty siatkarskie i ich podeszwy muszą oczywiście spełniać tą funkcje przy uczuciu komfortu i wygody siatkarki. W związku z tym, ze damskie buty siatkarskie wykorzystywane są głównie na halach sportowych, ich podeszwa powinna zawierać także warstwę zapewniająca przyczepność. Do tego wykorzystywane jest najczęściej kauczuk umiejscawiany na podeszwie zawodniczki, który niweluje możliwość poślizgu buta. Siatkówka to sport gdzie nacisk ciężaru ciała wywierany jest głównie na środkową część stopy, która jest specjalnie wzmocniona w tej części.

 

Cholewka w jaką wyposażone są damskie buty siatkarskie

 

Po podeszwie ważną częścią tworząca damskie buty siatkarskie, jest także cholewka buta. W tej kwestii wyróżniamy te z niskim i wysokim wykończeniem. Te z niską cholewką sięgają poniżej kostki i zapewnią pełną możliwość ruchów stawu skokowego. Są najbardziej elastyczne i przeznaczone dla zawodniczek szybkich, zwrotnych i energicznych. Te z cholewką ponad kostkę cechują się większą ochroną stawu skokowego, nieco bardziej ograniczają ruchy w kostce i dedykowane są zawodniczką grającym w środku boiska i dla zawodniczek atakujących. Cholewka, to przede wszystkim komfort i wygoda, dlatego powinna wybierana być na podstawie indywidualnych upodobań, pozycja i styl gry, nie powinien determinować ich wyboru jeżeli osobiste preferencje odbiegają od opisu. Materiał budujący damskie buty siatkarskie i ich cholewkę to materiał super cienki i bardzo wytrzymały. Z tego względu ze damskie buty siatkarskie to jedne z najlżejszych w świecie sprzętu sportowego szczególna uwaga przykładana jest do ich produkcji. Cienka warstwa syntetycznego materiału wyposażana jest w otwory i siateczki pozwalający na ograniczenie potliwości stóp i zapewnieniu dużego komfortu. Projektanci zajmujący się obuwiem sportowym, nieustannie tworzą damskie buty siatkarskie które są jeszcze trwalsze, lżejsze i bardziej estetyczne.

 

W kwestii estetyki to nie od dziś wiadomo że kobiety przykładają większą uwagę do swojego stroju niż mężczyźni, również sportowe damskie buty siatkarskie z tego powodu proponowane są nieco inne. Kolorystyka jaka proponowana jest przez producentów do wachlarz możliwości. Zawodniczka może wybrać wśród dostępnych modeli od kolorów jasnym i tradycyjnych po te bardziej przykuwające uwagę, z elementami srebra lub kontrastującego koloru. W związku z tym, że damskie buty siatkarskie są bardziej zgrabne z powodu budowy stopy, estetyka zachowana jest na bardzo wysokim poziomie.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
NikeReuschJomaTechmanMikasaWinmau
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...