Buty damskie do piłki ręcznej

znaleziono 1 produkt
Sortuj:
Sortuj:

Damskie buty do piłki ręcznej

 

Gra w piłkę ręczną wymaga od zawodniczki ogromnego zaangażowania fizycznego. Biegi, skoki, rzuty i wybicia to główne elementy gry. Szybkie zwroty akcji i widoczna siła popychają ciało do pracy na najwyższych obrotach. Energiczne zagrania, kontakt fizyczny z przeciwniczkami może doprowadzić do szeregu różnych kontuzji. Aby ich uniknąć, ważne jest aby zwrócić szczególną uwagę na dobrany sprzęt sportowy a szczególnie na specjalistyczne damskie buty do piłki ręcznej, które wesprą swoją użytkowniczkę, uchronią przed kontuzją i pomogą w lepszym wykorzystaniu warunków ciała do tak szybkiej gry, jaką jest piłka ręczna. Wybór tego typu obuwia może nie być łatwy, ważne, aby podczas doboru sprzętu kierować się wiedzą jakie elementy mogą przeszkadzać, a jakie są tymi pożądanymi. Doświadczenie dotychczas zdobyte na parkietach na pewno pomoże podczas zakupu nowego obuwia. Damskie buty do piłki ręcznej to wygoda, bezpieczeństwo i poczucie pewności siebie. Ich wybór powinien być przemyślany i w pełni zaspakajać potrzeby swojej użytkowniczki.

 

Cholewka w obuwiu do piłki ręcznej

 

Damskie buty do piłki ręcznej to produkty różniące się od innego obuwia sportowego pod kilkoma względami. Aby dostrzec tę odmienność, należy przyjrzeć się każdej składowej części. Tak jak w innych dziedzinach sportowych, niektóre szczegóły i elementy odróżniają te specjalistyczne obuwie sportowe, jakim są damskie buty do piłki ręcznej od pozostałych rodzajów butów sportowych. Piłka ręczna to gra wysoce kontaktowa. Akcje budowane są i rozgrywane w sekundy. Kilka szybkich i energicznych podań i strzał na bramkę, agresywna obrona i ekspresowe zwroty akcji to znaki rozpoznawcze tej gry. W związku z taką energia ruchu ciała zawodniczki i ruch stóp wymaga, aby damskie buty do piłki ręcznej utrzymywały stopę w bucie, chroniąc tym samym całą nogę i staw skokowy przed urazami. Producenci sprzętu sportowego dbają, aby cholewka była bardzo dobrze dopasowana do stopy. Ścisłe przyleganie powoduje, że nawet jeżeli zawodniczka gwałtownie zahamuje, stopa pozostanie w bucie w tym samym miejscu, nie przesunie się na wewnątrz. Wyeliminowanie poślizgu wewnątrz cholewki zapewni ogromny komfort zawodniczki w zakresie nieograniczonej możliwości ruchów stopami na parkiecie. Wysokość cholewki, w jakie wyposażone są damskie buty do piłki ręcznej, to wykończenie głównie kończące się tuż pod kostką. Tak zabudowana stopa chroniona jest na całej powierzchni przed nadepnięciami czy tarciem w trakcie upadku, a w razie skrętu stopy jej część łącząca ze stawem skokowych jest dodatkowo wzmocniona. Materiał, z jakiego zbudowana jest cholewka, w jaką wyposażone są damskie buty do piłki ręcznej jest przede wszystkim oddychający. Warunki na hali gdzie odbywają się mecze i treningi i ogromna ilość energii włożonej w grę powoduje iż łatwo jest przegrzać stopę. Dzięki perforacjom, membranom i siatkowym wykończeniom, oddanie nadmiaru ciepła i wilgoci pozwolą na zachowanie świeżości stóp. Elastyczność materiału cholewki to kwestia również bardzo ważna. W związku ze ścisłym przyleganiem obuwia do stopy potrzebuje ona cały czas możliwości pracy, stąd możliwość rozciągnięcia się materiału w miarę stabilnego utrzymania stopy. Dodatkowe wzmocnienia w okolicy palców pozwala uchronić palce od nadepnięć, co dodatkowo umiejętnie wykorzystane może stać się ozdobą buta i ciekawym elementem. Materiał wykorzystywany w produkcji tego sprzętu sportowego jest tak lekki, że damskie buty do piłki ręcznej stają praktycznie niewyczuwalne podczas ich użytkowania.

 

Specjalna podeszwa wbudowana w damskie buty do piłki ręcznej

 

W kwestii podeszwy, damskie buty do piłki ręcznej wyposażane są w najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji sprzętu sportowego. Twórcy butów sportowych za najważniejszą kwestię zawsze uznają bezpieczeństwo zawodnika. W związku ze specyfiką piłki ręcznej, ruchów, szybkości i kontaktów między zawodnikami podeszwa wyposażona jest w specjalną powłokę minimalizującą poślizgi. Warstwa, którą jest pokryta podstawa buta to najczęściej specjalna mieszanka gumy lub kauczuku. Tak skomponowane damskie buty do piłki ręcznej świetnie zachowują się w środowisku gładkiej powierzchni parkietu lub hali. Przyczepność jest na tyle duża, że zahamowanie w trakcie nawet bardzo szybkiego biegu jest bezpieczne, nie spowoduje poślizgu i na pewno wzmocni pewność zawodniczki. Podeszwa poza świetną przyczepnością to także doskonała amortyzacja. Gra w szczypiorniaka to ogromna ilość biegów, skrętów, wybić i lądowań. W związku z tak dużym naciskiem na podłoże stawy muszą być szczególnie chronione. Dlatego amortyzujące materiały, z których zbudowana jest podeszwa rozpraszają wibracje powstałe na skutek uderzenia. Efekt tego rozproszenia to mniejsza siła, która dociera do stawów zarówno kolanowego, jak i skokowego. Zawodniczka chroniona w taki sposób minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji. Szczególnie wzmocniona jest tu część bezpośrednio styczna z poduszką w środkowej części stopy, a także pięta. Sama podeszwa wbudowana w damskie buty do piłki ręcznej jest nieco szersza niż sama cholewka, stabilizuje to dodatkowo ciało, a popchnięta zawodniczka lepiej utrzyma się w pionie i nie straci równowagi.

 

Damskie buty do piłki ręcznej dodają pewności siebie

 

Poza świetnym przygotowaniem pod względem bezpieczeństwa ważną kwestia jest także jak damskie buty do piłki ręcznej wyglądają. Poczucie dobrego wyglądu wzmacnia pewność siebie, jest to często codzienne narzędzie pracy, podczas treningów po prostu musi także odpowiadać zawodniczce pod względem wyglądu. Tu producenci obuwia sportowego proponują wiele różnych modeli. Poza dopasowaniem butów pod względem komfortu możemy także wybrać kolorystykę, która najlepiej nam odpowiada. Od jednokolorowych, po różnobarwne, z dodatkami odblaskowymi czy metalicznymi po wzory kwiatowe, pasków, grochów z widocznym bardziej lub mniej logiem. Każda zawodniczka dopasuje odpowiednie damskie buty do piłki ręcznej pod własne preferencje i ulubione kolory. Wzory i barwy zawarte na butach często wybierane są pod względem pasowania do pozostałego kompletu przeznaczonego do gry. Każda, zwłaszcza doświadczona zawodniczka ma swoje przyzwyczajenia , przekonania i rytuały. Ulubione kolory i marki wzmacniają poczucie własnej wartości. Część zawodniczek przy zakupie produktu, jakim są damskie buty do piłki ręcznej kieruje się nowościami. Tak jak wcześniej wspomniano, to wszystko zależy od tego, co wspomoże na boisku. Poza wytrenowanymi i wrodzonymi umiejętnościami zawsze przyda się dodatkowe wsparcie, zwłaszcza w kwestii odpowiednio dobranego obuwia.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
adidas OriginalsAsicsHarrowsadidasSpeedoArena
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...