Buty damskie do lekkoatletyki

znaleziono 1 produkt
Sortuj:
Sortuj:

Czerpanie przyjemnością z uprawiania sportu wiąże się z osiąganymi wynikami. Osiągane wyniki natomiast to wypadkowa diety, ciężkich treningów, dyscypliny i sprzętu sportowego. Dobrze dobrany sprzęt pozwoli na komfort psychiczny i maksymalne skupienie się na wykonywanym zadaniu, ma nie przeszkadzać, nie uwierać ale pomagać. Lekkoatletyka uważana za królową sportu to dyscyplina wymagająca, bardzo precyzyjna i specjalna. Wszelkie konkurencje składające się na lekkoatletykę to walka o sekundy albo ich setne części, o metry a nawet centymetry. Niuanse decydują który zawodnik będzie lepszy. W tym miejscu właśnie sprzęt i jego dobór jest tak istotny bo skoro bierze udział w tworzeniu sukcesów to technologie zastosowane w ich produkcji mogą zadecydować o rekordzie, stopniu podium lub kolejnym osobistym sukcesie. Najważniejszym elementem ubioru dla lekkoatletki niewątpliwie są damskie buty lekkoatletyczne.

Najszerszą kategorią sportów lekkoatletycznych są biegi. Każda biegaczka wie jak ważne jest noszone przez nią obuwie. Biegi długodystansowe wymagają butów ogromnej wygody, komfortu, umiarkowanej przyczepności ale ogromnej sprężystości. Damskie buty lekkoatletyczne do biegów krótszych to już inne wymagania.

Biegi krótkie, sprinterskie to ogromna dynamika, tu o sukcesie decydują części sekundy. Buty lekkoatletyczne w szczególności te wyposażone w kolce pozwalają na wydobyciu większej energii i dynamiki ruchów, zwłaszcza przy małej wadze kobiety gdzie przyczepność naturalna jest także mniejsza. Kloce to buty używane podczas biegów głównie krótkich. Podeszwa w którą wyposażone są damskie buty lekkoatletyczna zbudowana jest w sposób nietypowy. Jej kształt sprawia ze środek ciężkości ciała przenoszony jest na przednią cześć stopy. Mają zadarte nieco czubki a podeszwa dodatkowo wyposażona jest w wypustki czyli kolce. Umiejscowienie kolców zależy od dystansów na jakich są używane, a także od indywidualnych zapotrzebowań sportowca. Umiejscowione są one głównie na części przedniej i czubku, tak aby w moment odepchnięcia w trakcie biegu był jak najbardziej precyzyjny i stabilny dla stopy. Kolce znajdują się również w części tylnej ale już w mniejszej ilości. Jeżeli chodzi o sprężystość podeszwy jaką posiadają damskie buty lekkoatletyczne, ogólnie jest ona mniejsza w porównaniu do biegów długodystansowych, co tyczy się także kolców. Tu podeszwa jest cieńsza, choć jej pogrubienie zauważalne jest na części przedniej gdzie umiejscowionych jest najwięcej kolców, i gdzie następuje odbicie przy wykonywaniu kroku podczas biegu. Jeżeli chodzi o cholewkę buta do sprintu to jest ona cienka. Bardzo mocne dopasowanie także charakteryzuje te damskie buty lekkoatletyczne. Najważniejsze aby ciasno opinały one drobną kobiecą stopę, mocno ją okalając i do minimum wyeliminować ryzyko poślizgu. Kształt buta jest bardzo ergometryczny, co zaliczane jest do niuansów ale należy pamiętać że to właśnie szczegóły składają się na cechy wyróżniające dane buty i ich zastosowanie. Wypustki w podeszwie w kolcach mogą być wykonane z metalu, aluminium lub plastiku. Producenci część nich wyposażyła w zamontowane fabrycznie kolce, ale na rynku znajduje się też szereg model z wymienianymi ja dłuższe lub krótsze w zależności od dystansu czy upodobań, spotkamy tym samym damskie buty lekkoatletyczne z montowanymi, fabrycznymi a także mieszanymi kolcami w podeszwie.

Lekkoatletyka to także rzuty dyskiem, oszczepem czy pchnięcie kulą. Te konkurencje wymagają niesamowitej przyczepności w warunkach kontrolowanego poślizgu jak w przypadku dysku czy kuli. Marki sportowe przewidziały także dla tych dyscyplin specjalne damskie buty lekkoatletyczne . Tego rodzaju obuwie zbudowane jest z podeszwy która jest bardzo gładka, mocna oraz wykonana z materiału który świetnie przylega do podłoża taranowego. Gładkość podeszwy pozwala na precyzyjny poślizg w kole czy na rozbiegu, a ich syntetyczny materiał pozwala na długą żywotność tych butów.

Cholewka wykonana jest bardzo staranie pod względem dopasowania, często poza sznurowaniem wyposażone jest także w dodatkowe pasy okalające stopę aby dać dodatkowe zabezpieczenie przez ryzykiem przesunięcia się stopy w bucie.

Producenci marek sportowych bardzo dbają o kwestie zaufania sportowców do swoich produktów. Ciągle unowocześniają je, pozwalając ich użytkownikom osiągać jeszcze lepsze wyniki. Damskie buty lekkoatletyczne to bardzo specjalistyczne obuwie, również bardzo krytycznie wybierane przez sportowców, dlatego właśnie powinny być najwyższej jakości, najnowocześniejsze i estetyczne dla swojej właścicielki co w przypadku kobiet jest bardziej widoczne. Tu jak przy każdym innym sprzęcie sportowym damskie buty lekkoatletyczne muszą dawać nam pewność siebie, podobać się wizualnie a tu producenci szczególnie dbają o dizajn swoich produktów. Obuwie do biegów czy rzutów jest tworzone w klimacie nowoczesnym, wykorzystywane są do tego rewolucyjne materiały ale także ich wygląd jest bardzo futurystyczny, kolory są wyróżniające, energiczne i szalone- wszytko aby ich właścicielka osiągnęła zamierzony wynik.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
Pro's ProNikeUnder ArmourFox40JakoAsics
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...