Buty damskie klapki, japonki

znaleziono 7 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Damskie klapki

Podczas wizyt na siłowni, na zajęciach fitness, basenie czy także podczas plażowania, damskie klapki są świetnym rozwiązaniem, stałym partnerem, a nawet obowiązkowym obuwiem sportowym. Stosowane od lat doczekały, się wielu wariacji, unowocześnień i udoskonaleń. Podczas wyboru obuwia, jakim są damskie klapki, przyszłe użytkowniczki powinny kierować się ich przeznaczeniem, wykonaniem i wyglądem, ale co oferuje rynek i na co zwrócić szczególną uwagę? Należy rozpocząć od klasyfikacji klapek co do ich zastosowania oraz przyjrzeć się pozostałym cechom wykończeniowym.

Damskie klapki treningowe

Sportowe damskie klapki, mogą być zbudowane zarówno w formie japonek z cieniutkim paseczkiem, jak i klasycznie z szerokiego pasa przymocowanego do podeszwy. Oba te modele muszą cechować się kilkoma ważnymi właściwościami. Jako damskie treningowe, mamy na myśli obuwie stosowane na basenie, podczas ćwiczeń na siłowni a bardziej po ćwiczeniach pod prysznicem czy też w saunie. Wszelkie te miejsca wyróżniają się tym, że jest tam wilgotno. W związku z tym damskie klapki treningowe muszą być bezpieczne, czyli posiadać budowę antypoślizgową, zarówno na stronie wewnętrznej podeszwy, czyli w miejscu kontaktu ze stopą, jak i na zewnątrz czyli tam, gdzie but dotyka podłoża. Bezpieczeństwo przede wszystkim, więc jest to jedna z najważniejszych cech. Kolejną istotną kwestią jest odprowadzenie wody. Materiał, z którego wykonane są damskie klapki, nie może być jak gąbka. Woda powinna wręcz po nich spływać, tak aby but mógł szybko obeschnąć. A ewentualny nadmiar wilgoci, powinien specjalnymi rowkami być odprowadzony poza podeszwę. Materiał zastosowany podczas produkcji japonek czy też klasycznych klapek musi być odporny na wysoką temperaturę, tak żeby wizyta w saunie po treningu nie skończyła się uszkodzeniem butów. Materiały stosowane w głównej mierze przez producentów sportowych to specjalnie miękkie pianki, a także gumy. Nowoczesne pianki i niektóre rodzaje gum, mają świetne właściwości, bo są lekkie, nie wchłaniają wody i bardzo dobrze amortyzują stopę, są także elastyczne, miękkie i higieniczne. Ogólnie klapki zajmują bardzo mało miejsca, mieszczą się w każdej torbie i plecaku treningowym. Jeżeli chodzi o design, jakim charakteryzują się damskie klapki to tu producenci proponują obuwie raczej w tonie spokojnym. Najwięcej spotkamy klasycznych czarnych, lub granatowych egzemplarzy. Oczywiście bardziej niecodzienne propozycje są także dostępne, ale jest ich mniej. Najbardziej oszczędne we wzory z uwagi na ich małą powierzchnie, są japonki, ale także tu znaleziono przestrzeń na zaznaczenie swojej indywidualności. Jak np. ciekawe obrazy czy rysunki umiejscowione po wewnętrznej części podeszwy. Czy to z logiem producenta, czy delikatnym wzorem, damskie klapki treningowe na pewno będą bardzo estetyczne i łatwo je dopasować do stroju do ćwiczeń czy kąpielowego.

Damskie klapki rekreacyjne

Nie jest powiedziane, że klapki damskie treningowe, nie mogą służyć nam także jako część stroju plażowego, czy nawet domowego. Klapki treningowe są bardzo wygodne, świetnie wyprofilowane i bardzo dobrze amortyzują wstrząsy. Ich zalety są tak bardzo zauważalne, a co najważniejsze odczuwalne więc nie dziwi fakt, że te właśnie damskie klapki widoczne są także poza treningami i basenami. Te treningowe egzemplarze, powstały udoskonalając modele codzienne i czerpiąc z nich najważniejsze cechy. Damskie klapki z przeznaczeniem codziennym zawierają mniej nowoczesnych rozwiązań, z uwagi na brak konieczności zastosowania na przykład budowy antypoślizgowej, która na basenie jest konieczna, a na przykład na piasku nie znajdzie swojego zastosowania. Także podczas projektowania egzemplarzy bardziej codziennych bardzo zwracana jest uwaga na estetykę, jako na bardziej różnorodną czy też na łączenie materiałów. Naturalne tworzywa, czy słomkowe wykończenia podczas kontaktu z wilgocią nie znajdą zastosowania. A tu skórzane paski czy plecione włókienne wykończenie, jest bardzo estetyczne, ma mniej sportowy charakter i wygląda bardziej rekreacyjnie. Na półkach ze sprzętem sportowym znajdziemy zdecydowanie mniej tego typu modeli. Damskie klapki jako obuwie uniwersalne, sprawdzają się w wielu sytuacjach świetnie. Są ponadczasowe, jakościowo bardzo dobre, a ich wykonanie sprawia, że pasują do wielu zestawów sportowych, ale nie tylko. Wybór jest także nie mały, znajdziemy egzemplarze kolorowe, spokojne, szalone i stonowane, bardziej lub mniej kryte, japonki i klasyczne modele.

Użytkowniczka ma szeroką gamę produktów do wyboru, a przy doborze potrzebnych funkcjonalności damskie klapki na pewno posłużą długo i zapewnia spory komfort swojej posiadaczce.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
KKS LechNikeJakoTechmanPumaMikasa
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...