Buty korki piłkarskie

znaleziono 501 produktów
Sortuj:
Sortuj:

 

Buty piłkarskie

 

Świat piłki nożnej to świat ciągłego doskonalenia, wymaga pełnego zaangażowania, ciągłej motywacji i siły do podnoszenia swoich umiejętności. Piłkarz musi cechować się wysoką dyscypliną, pewnością siebie i samozaparciem. To cechy charakteru ukształtowane i wyuczone, jak i osobiste predyspozycje. Bez względu w jakiej drużynie, jakiej lidze i na którym miejscu w tabeli się znajduje, każdy zawodnik daje z siebie wszystko, pracuje nad sobą i dąży do sukcesu. Zawodnik staje się piłkarzem a ten potrzebuje ogromnego wsparcia, motywacji zewnętrznej, wskazówek, zdrowego trybu życia i dobrej diety i najlepszego dla niego sprzętu piłkarskiego. Zdecydowanie najważniejszym elementem tego sprzętu są buty piłkarskie.

 

Jakie wyróżniamy buty piłkarskie?

 

Rodzajów podziałów obuwia do piłki nożnej jest tyle ile ekspertów w tej dziedzinie. Dla niektórych buty piłkarskie dzielą się w zależności od materiału wykonania. Czy but wykonany jest ze skóry czy z materiału syntetycznego dla wielu determinuje ich zakup. Wielu piłkarzy planując zakupić buty piłkarskie mniej więcej wie czego szukać. Rozróżniając buty na procentów też możemy się w sklepie łatwo skierować się do odpowiedniego działu i wybierać wśród ulubionego wykonawcy w zależności od półki cenowej. A co w sytuacji kiedy zawodnik nie wie do końca czy woli skórę czy syntetyk a producent nie gra większej roli w doborze narzędzia jakim są buty piłkarskie? Najważniejsze to zacząć od kwestii gdzie będziemy w owym obuwiu grać. W zależności od nawierzchni na której gramy podział na rodzaje jakim są buty piłkarskie możemy skategoryzować według ich podeszw. Każda nawierzchnia ma inne właściwości fizyczne, a przy kontakcie z inną fakturą będzie wykazywała inne właściwości. Również otoczenie nawierzchni ma znaczenie, dlatego przy wyborze butów do piłki nożnej musimy wziąć pod uwagę na jakiego typu boiska przyjdzie nam najczęściej z nich korzystać.

 

Nawierzchnia naturalna- jakie buty piłkarskie?

 

Boiska naturalne to najbardziej tradycyjna nawierzchnia, najbardziej również wymagająca. Poza szczególną pielęgnacja tego typu boiska wymaga też odpowiedniego obuwia. W związku z tym że trawa jest miękka, elastyczna, źdźbła trawy mogą być śliskie zwłaszcza po deszczu to i buty piłkarskie powinny specjalnie przystosowane. Muszą mieć dobrą przyczepność, zagłębiać się miedzy trawę, dać możliwość swobodnego odepchania stopy, w tym celu buty zostały wyposażone w korki. Tu mamy ich dwa rodzaje lanki i wkręty. Lanki to buty z wypustkami o niewielkiej długości, zamontowanymi fabrycznie. Odpowiednimi do trawy suchej do lekko mokrej. Są najodpowiedniejsze dla zawodników aktywnych na boisku . Pozwalają dobrze poczuć piłkę i ją prowadzić. Lanki to zdecydowanie najlżejszy rodzaj korków, w tych butach będzie dobrze grało się młodemu i energicznemu zawodnikowi. Wypustki są "wylane" z materiału plastikowego, jest on bardzo elastyczny. Drugi rodzaj korków przystosowanych do nawietrzni trawiastej to wkręty. Jak sama nazwa wskazuje są to buty piłkarskie z wkręcanymi elementami w postaci metalowych korków. Korki do samodzielnego zainstalowani mogą mieć rożna długość. Ich zastosowanie uzależnione jest od stabilności nawierzchni trawiastej. Im bardziej mokra i grząska nawierzchnia tym dłuższe wkręty wykonają swoje zadanie lepiej. Wkręty są cięższe ale stabilne i przy sporych przeciążeniach i szybkości znacznie zmniejszają ryzyko poślizgu, przez co cenią je sobie starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy- są uznawane za najbardziej profesjonalne. Połączeniem wyżej wymienionych rodzajów są tzw. Mix-y jest to połączenie lanków i wkrętów czyli część korków jest już fabrycznie zamocowana a część można samodzielnie demontować. Sprawia to że butów wykazuje lekkość lanków ale przy bardziej niestabilnej nawierzchni daje możliwość montażu dłuższych korków metalowych.

 

Buty piłkarskie na powierzchnie sztuczne

 

Kiedy nie mamy możliwości zagrania na naturalnej nawierzchni, szkoły, hale sportowe czy miejskie boiska oferują nam nawierzchnie sztuczne. Zarówno na hali jak i świeżym powietrzu. Do tych rodzajów boisk producenci obuwia futbolowego przygotowali specjalnie produkty. Turfy to buty piłkarskie przygotowane specjalnie na sztuczną trawę. Podeszwa tego buta jest nieregularna ale płaska, dobrze trzyma się gładkich źdźbeł plastikowej trawy i gumek wypełniających powierzchnię między nim dzięki swoim nierównościom i gumowej podeszwie. Są lekkie i stabilne. Turfy znajdą także zastosowanie na sali, ale butami szczególnie polecanymi do sal sportowych są zdecydowanie halówki. Te buty piłkarskie wyposażone zostały w specjalną podeszwę wykonaną z gumy lub kauczuku która świetnie trzyma się idealnie gładkich nawierzchni takich podłoga hali sportowych. But ten jest dobrze dopasowany do stopy, bardzo lekki, są bardzo uniwersalne- dobrze spiszą się także przy innych aktywnościach na sali nie tylko w piłce nożnej.

 

Nowe technologie unowocześniające buty piłkarskie

 

W związku z z rozwojem technologicznym w dzisiejszym świecie rozwój nie ominął także dziedziny obuwia piłkarskiego. Specjalne zespoły inżynierów sportowych udoskonalają każda koleją generację wypuszczanych produktów. Nie jednokrotnie są to unikatowe technologie, pojedyncze niuanse i zaskakujące rozwiązania. Buty piłkarskie składają się głownie z cholewki i podeszwy. Podeszwa to część buta mająca styczność z podłożem, które może być różne. Chodzi o oto iż na przykład korki na trawę są przeznaczone na trawę ale jaką? zadbaną idealnie nawilżona czy pełną niedoskonałości, z kałużami, wyrwami itp? Gracz może trafić na różne podłoże a ich buty piłkarski powinny sprostać wszelkim warunkom. To najczęściej projektanci mają na uwadze. W niektórych butach zakorzeniono pewne wyjścia od dawno, a w części są wykorzystane raz i nie zdają egzaminu a wielu innych pierwszy raz zastosowana technika zachwyca rynek i zostaje powielana w kolejnych modelach np. stosuje się podeszwy ze specjalną powłoką do której nie przywiera błoto, rozwiązanie na które czekano na rynku, nowość i zaskakujące wykonanie. Lub wywarzanie buta tak aby teoretycznie pochylał sylwetkę w przód zmuszając do większej dynamiki. Projektanci także proponują podeszwy zawierając mikrodziuki dzięki którym buty piłkarskie oddychają, wentylując wnętrze buta i utrzymując wysoki komfort. Cholewki obuwia piłkarskiego także są częstym polem do popisu konstruktów korków czy turfów. Trend ostatnich sezonów to super lekkie buty, wykonane z syntetycznych materiałów ważące nieco ponad 100g. Najnowsze pokrycia wykorzystane w cholewkach sprawiają ze buty piłkarskie mimo na przykład ulewy i ogromnej wielkości nie zmienią swoich właściwości. Spowodowane jest to specjalnym lakierowaniem wierzchu buta tak aby mokra piłka w dalszym ciągu dawała się łatwo kontrolować przez zawodnika. Rewolucyjną zmianą także jest uzupełnienie buta dodatkowym materiałem w formie kołnierza okalającego kostkę. Potocznie nazywane "skarpetą" ten elastyczny materiałów silnie utrzymuje buta na stopie zawodnika. buty piłkarskie wyposażone w ten elastyczny kołnierz tak mocno zakorzenił się w rynku że wykorzystuje go duza ilość producentów sportowych. Nowe technologie z połączeniem z tradycją pozwalają zawodnikom grać jeszcze doskonalej i rozwijać swoje najlepsze umiejętności.

 

Czym kierować się wybierając buty piłkarskie?

 

Producenci oferują nam ogromną gamę obuwia do futbolu. Ale co powinno nami kierować ? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tak ważnego sprzętu sportowego jakim są buty piłkarskie? Najważniejszym kryterium które musimy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupów to na pewno przeznaczenie. W zależności od rodzaju nawierzchni wybieramy najpierw podeszwę jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza i w tym kręgu dobieramy kolejne cechy dla nas istotne. Buty do piłki nożnej musza przede wszystkim odpowiadać naszym idealnym upodobaniom. Lubimy elastyczność i dopasowanie pod własną stopę a do tego cenimy sobie wysoką jakość wykończenia i wygodę noszenia? Proponujemy obuwie ze skóry. Można je kupić idealnie dopasowane jeżeli chodzi o długość, skórzana cholewka dopasuje się nawet jeżeli są nieco za ciasne. Buty ze skóry co trzeba zaznaczyć ze mimo nowoczesnych pokryć w tracie niezabezpieczenia podczas opadów deszczu mogą nieznacznie nasiąknąć co powoduje że staję się cięższe. Syntetyczna już nie będzie posiadała takich właściwości mimo i iż jakością nie odbiega znacząco to jest ona fabrycznie ukształtowana i taka pozostanie. Nigdy nie nabierze wody ale także się nie „podda” i nie rozciągnie. Nowoczesne materiały wykończeniowe budujące buty piłkarskie świetnie sprawdzają się w każdych warunkach i każdej pogodzie. Fani przewiewnych butów zwłaszcza grających na hali gdzie temperatura jest zawsze wyższa powinni zdecydować się na buty z syntetyczną cholewka wyposażonych w siateczkę czy otwory zapewniających stałą cyrkulację powietrza. Przy wyborze cholewki pamiętajmy także o aspekcie wagi. But ze skóry jest zawsze cięższy niż ten syntetyczny i tu już decyduje nasz komfort. Gracze wolący bardziej intensywnie czuć piłkę wybierają niejednokrotnie cieńsze materiały a ci z silnym uderzeniem wolą materiały grubsze. Poza wszelkimi aspektami technicznymi, rodzajem podeszwy, korków, materiału z którego wykonana jest cholewka jest aspekt estetyczny. Buty piłkarskie przede wszystkim muszą nam się podobać. Argument psychologiczny jest tu niesamowicie istotny. Buty piłkarskie są narzędziem, ale mogą być czymś więcej. Lubisz zwracać na siebie uwagę miedzy zawodnikami ubranymi identycznie lub lubisz mieć najświeższe modele? Marki butów oferują wszelkie możliwości kolorystyczne, często dodając nowe kolorystyki do danego typu buta. Dobrze czujesz się w butach w których gra twój idol? Koncerny sportowe stawiają na swoich flagowych zawodników, zwracają uwagę jacy piłkarze wybierają ich buty piłkarskie, sponsorują ich a ci w zamian przekazują swoje uwagi na temat produktów i chętniej o nich opowiadają. Przy wyborze korków, halówek czy turfów pamiętajmy o najważniejszym, to posiadacz kreślonych butów jest najważniejszy. Kiedy buty piłkarskie nam odpowiadają, podobają się, do tego spełniają nasze potrzeby, możne bardziej przybliżą nas do idealnej kondycji. Wybór obuwia to jedna z najważniejszych kwestii, muszą być dobrze dopasowane, wygodne i co najważniejsze musimy czuć że ten wybór w pełni dorównuje naszym umiejętnościom i poprowadzi nas do zwycięstwa.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
Selectadidas OriginalsMizunoOlimp LabsRucanorDunlop
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...