Torby treningowe

znaleziono 3 produkty
Sortuj:
Sortuj:

Nieodłącznym elementem wyprawy na zajęcia sportowe jest torba treningowa. Towarzyszy nam zawsze podczas odbywanych treningów. Podstawową jej cechą jest możliwość przeniesienia potrzebnych rzeczy wewnątrz, niejednokrotnie staje się też częścią wizerunku, stroju czy ulubionego dresu. Torba treningowa dobrze dobrana i wysokiej jakości może służyć przez wiele sezonów. Możemy zabrać ja w podróż, do tramwaju, do szkoły czy na zajęcia. Torba treningowa oprócz przenoszenia stroju sportowego często wypełniona jest napojami, książkami, posiłkiem po ćwiczeniach czy kosmetykami. Najważniejsze dla nas przedmioty które zawiera torba treningowa powinny posiadać odpowiednia ochronę, wygodę i funkcjonalność. Ale co poza tą funkcjonalnością?

 

Jakie inne cechy są ważne przy wyborze akcesoria jakim jest torba treningowa

 

Torba treningowa powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, to ważny warunek. Większość toreb wykonana jest z tworzyw sztucznych. Powinny być one wykonane z materiału o gęstym splocie, zwiększa to jej wytrzymałość. Torba treningowa na w swojej konstrukcji przy wszytych elementach, raczkach, zamkach czy kieszeniach powinna być dodatkowo wzmocniona. jest to ważny element który determinuje żywotność produktu. Dobrze jeżeli materiał z którego torba treningowa jest wykonana był wodoodporny. Kiedy zaskoczy nas deszcz w trakcie meczu na boisku bez szatni nie powinno stresować gracza ewentualnym zamoknięciem ciuchów na zmianę czy rzeczy osobistych.

Klejoną ważną cechą która powinna wyróżniać się dobra torba treningowa jest możliwość dysponowania kilkoma osobnymi kieszeniami. Największym hitem w budowie plecaków czy toreb jest osobna przegroda na buty. Daje to ogromną możliwość odseparowania zabłoconego czy mokrego obuwia od reszty rzeczy. Dobra torba treningowa ma ją pod spodem lub z boku, zamykaną osobno i wyposażoną w część z wywietrznikiem, czy to w postaci siatki czy perforowanego materiału. Takie rozwiązanie sprawia że nawet po ciężkim treningu kiedy nasze buty nie zdążyły jeszcze wyschnąć nie będą szczelnie zamknięte a dopływ świeżego powietrza pomoże uniknąć gromadzenia się nieprzyjemnego zapachu czy wilgoci. Mniejsze kieszenie mogą służyć nam jako przechowalnia drobnych przedmiotów jak rzeczy osobiste, portfel, klucze czy słuchawki. A na przykład drugie dno odizolowane od głównej części zapewni świetna ochronę przed przedostaniem się wilgoci przykładowo mokrego ręcznika od reszty sprzętu sportowego. Dużym atutem który może zawierać torba treningowa są również boczne kieszonki na napoje lub wyciągane siatki na piłki lub zaczepy na worek z piłką.

Następną istotną właściwością jaką powinna się charakteryzować się torba treningowa to mocne i dobrze usytuowane rączki i pasek. Bez względu na to w jaki sposób przenosimy torbę czy w ręku czy przewieszoną przez ramie albo w poprzek klatki, musi to sprawiać ze nasze ruchy nie będą ograniczone lub torba treningowa nas nie przeciąży. Mocowanie pasków trzymanych w ręku powinno być solidne i dodatkowo wzmacniane od wewnątrz i to powinno zwrócić uwagę kupującego. Jeżeli chodzi o długi pas na ramie powinien być od regulowany. Wzrost posiadacza, sposób noszenia torby czy jej zawartość wymusza jej regulację, dlatego powinna być dostępna. Przyczepy łączące sam pasek z torbą muszą być ruchome i solidne, wykonane z mocnego plastiku lub metalu. Długi pasek wyposażony w ochronę dodatkową w postaci nakładki przesuwanej zapewni komfort i brak uczucia "wpijania się" pasa w ciało. Jak wcześniej wspomniano nie rzadko przenosimy również cięższe rzeczy. Butelka wody, kosmetyki, ręcznik, buty, strój sportowy gwarantuje nam obciążenie kilku kilogramów. Solidna torba nie powinna mieć problemu z tego typu obciążeniem. Pasek dodatkowo powinien być odpinany. Jeżeli nasza torba treningowa będzie nam towarzyszyć w podróżach będzie możną ją nadać również jako bagaż.

Przy opisie ważnych cech które charakteryzuje dobra torba treningowa jest wygląd. Wielu sportowców decyduje się dobrać kolor torby do pozostałych elementów odzieży sportowej. Kolor może być krzykliwym dodatkiem. Torba treningowa w jaskrawych i rzucającym się w oczy kolorze czy wzorze często znajduje się w rękach czy na ramionach odważnych i pewnych siebie zawodników. Torba treningowa czarna będzie natomiast pasował do wszystkich innych elementów i wyróżni się także dużą odpornością na brud czy kurz. Wielu piłkarzy lubi także wyposażyć się elementy charakteryzujących swoje ulubione kluby sportowe. Torba treningowa może być także różna jeżeli chodzi o wielkość, tu już kierujmy się zapotrzebowaniem. Dres, ręcznik, kosmetyczka , napój i dwie pary butów? to Twoje minimum? Zdecyduj się na torbę większą, będzie znacznie praktyczniejsze. Jeżeli natomiast jesteś minimalistą i nosisz jedynie najpotrzebniejsze rzeczy a do tego jesteś mniejszy postury wybierz torbę mniejszą.

Torba treningowa ma być wygodna, solidna, dodawać nam pewności siebie i nie nadwerężać postawy przedźwigując nas. Ale pamiętajmy że jej najważniejszym zadaniem jest przechowanie naszej odzieży i butów z odpowiednią dla nich ochroną.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
RucanorIsostarMizunoWilsonPolsportMPS
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...