Plecaki szkolne

znaleziono 115 produktów
Sortuj:
Sortuj:

Plecak szkolny

 

Użytkowany najczęściej w sezonie od września do końca czerwca, plecak szkolny to pierwsza i najbardziej eksploatowana torba, jaką młody człowiek posiada. W związku z codziennym zapotrzebowaniem bardziej lub mniej ulubiony plecak szkolny jest w posiadaniu każdego ucznia czy studenta. Z racji tego producenci, szczególnie sportowi proponują aż tak szeroki asortyment tego produktu.

 

Najważniejsze elementy, jakie powinien posiadać plecak szkolny

 

Coraz większa ilość książek i podręczników noszonych przez uczniów do szkoły wymaga, aby plecak szkolny był bardzo pakowny. Największa jest główna komora tornistra szkolnego. Jako najistotniejsza część plecaka, musi być łatwo dostępna. Zamek lub klapa jako główne zapięcie jakie zawiera plecak szkolny, musi być solidny i bezpieczny. Materiał i technologia wykonania zamka nie może pozwolić na swobodne otwarcie go przez kogoś poza właścicielem. Nie może także być krępująca i niewygodna dla samego użytkownika. Dobrze jest, kiedy plecak szkolny zawiera podwójne zamkniecie, sprawia to, że jest bezpieczniej. Dodatkowe kieszenie wbudowane w plecak szkolny ułatwiają przechowywanie drobniejszych rzeczy, klucze czy telefon najczęściej trzymany jest w osobnej kieszeni tak, aby łatwo było je wyciągnąć i użyć. Po bocznych stronach plecaka znajdziemy często kieszenie siatkowe dla wygodnego wkładania i wyciągania butelki z wodą. Wewnątrz głównej komory często znajdziemy kieszenie ukryte na dokumenty czy portfel. Bardzo dobrze przemyślanym elementami, jakie posiada plecak szkoły są, szerokie, mocne i anatomicznie dopasowane ramiączka. Podczas kiedy w tornistrze czasami znajduje się niezdrowa ilość kilogramów, pasy ramiączek mogą boleśnie wrzynać się ramiona. Ale dzięki zastosowaniu szerokich miękkich elementów jest to mniej odczuwalne, ich regulacja jest możliwa w okolicach dolnych, przez co możliwe jest dopasowanie do odpowiedniego wzrostu. Część, która bezpośrednio dotyka pleców, posiada wypustki w miejscach, gdzie podczas noszenia plecaka powstaje naturalna przestrzeń. Pozwala to na oparcie części zwykle niedotykających ciała i przeniesienie części ciężaru, odciążenie tym samym ramion.

 

Materiały i wzory charakterystyczne dla plecaka szkolnego

 

Plecak szkolny jest akcesorium bardzo pakownym i często przepełnianym. Podręczniki, strój sportowy, śniadanie, sprzęt komputerowy czy też tablet i kilka osobistych drobiazgów, to wszytko znajdziemy w plecaku przeciętnego ucznia czy studenta. Ilość kilogramów wypełniających plecak szkolny powoduje naciągnięcie tkaniny, musi więc ona być mocna i wytrzymała. Poza dobrym materiałem powierzchnia plecaka pokryta jest często dodatkowo warstwą pomagającą w utrzymaniu czystości. W związku z częstym zostawieniem plecaka na zakurzonym szkolnym korytarzu czy poboczu boiska plecak szkolny narażony na częste zabrudzenia. Z tego powodu producenci przewidując takie sytuacje, tworzą je z materiałów gładkich, często także wodoodpornych w razie deszczu. Kolorystyka przy wyborze szkolnej torby to sprawa indywidualna, propozycje wystosowywane ze strony marek sportowych to najczyściej jednokolorowe egzemplarze, z logiem marki. Często też spotkamy plecak szkolny z motywem kwiatów czy też abstrakcyjnej grafiki. Wiele ze szkolnych toreb dostępnych jest w fasonach unisex, spotkamy także wyraźny podział na dziewczęce oraz chłopięce. Bardziej lub mniej sportowe - wybór jest bardzo urozmaicony.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
MoltenFox40Under ArmourThera BandErimaKing Camp
  • facebook
  • google plus
  • instagram
  • youtube
Ładowanie...