Plecaki szkolne

znaleziono 0 produktów
Sortuj:
Brak produktów
Sortuj:

Plecak szkolny

 

Użytkowany najczęściej w sezonie od września do końca czerwca, plecak szkolny to pierwsza i najbardziej eksploatowana torba, jaką posiada młody człowiek. Ze względu na swoją pakowność i wygodę użytkowania plecaki do szkoły są wybierane przez większość uczniów i studentów. Z racji tego producenci, szczególnie sportowi, proponują niezwykle szeroki asortyment tego produktu.

 

Najważniejsze elementy, jakie powinien posiadać plecak szkolny

 

Coraz większa ilość książek i podręczników noszonych przez uczniów wymaga, aby plecak szkolny był bardzo pakowny. Największa jest główna komora tornistra szkolnego – jako najistotniejsza część plecaka musi być łatwo dostępna. Główne zapięcie, czyli zamek lub klapa, powinno być solidne i bezpieczne. Materiał i technologia wykonania zamka nie mogą pozwolić na to, by ktoś poza właścicielem miał możliwość swobodnego otwarcia plecaka, przy czym technologia ta nie może być niewygodna dla samego użytkownika. Dobrze jest, kiedy plecak szkolny zawiera podwójne zamknięcie, gdyż dzięki temu podnoszony jest poziom bezpieczeństwa. Dodatkowe kieszenie wbudowane w plecaki młodzieżowe ułatwiają przechowywanie drobniejszych rzeczy, takich jak klucze czy telefon, dzięki czemu można łatwo je wyciągnąć, bez potrzeby przeszukiwania całej torby. Plecak szkolny młodzieżowy wyposażony jest często w boczne kieszenie siatkowe umożliwiające wygodne wkładanie i wyciąganie butelki z wodą. Wewnątrz głównej komory często znajdziemy ukryte kieszenie, w których można bezpiecznie przechowywać dokumenty i portfel. Bardzo dobrze przemyślanymi elementami, w jakie wyposaża się plecaki młodzieżowe, są szerokie, mocne i anatomicznie dopasowane szelki. W ciężkich, przeładowanych tornistrach pasy szelek mogą boleśnie wrzynać się ramiona – dzięki zastosowaniu szerokich miękkich elementów jest to mniej odczuwalne, a ich regulacja odbywa się w okolicach dolnych, przez co plecak szkolny dopasowuje się do wzrostu użytkownika. Część, która bezpośrednio dotyka pleców, posiada wypustki w miejscach, w których podczas noszenia plecaka powstaje naturalna przestrzeń. Pozwala to na odciążenie ramion poprzez przeniesienie części ciężaru na inne partie ciała.

 

Plecaki młodzieżowe – charakterystyczne materiały i wzory

 

Plecak szkolny jest akcesorium bardzo pakownym i często przepełnianym. W plecaku przeciętnego ucznia lub studenta znajdziemy podręczniki, strój sportowy, śniadanie, sprzęt komputerowy i kilka osobistych drobiazgów. Ilość kilogramów wypełniających plecaki do szkoły powoduje naciągnięcie tkaniny, a więc musi ona być mocna i wytrzymała. Poza dobrym materiałem powierzchnia plecaka pokryta jest często dodatkową warstwą pomagającą w utrzymaniu czystości. W związku z częstym zostawianiem plecaka na zakurzonym szkolnym korytarzu czy poboczu boiska, plecak szkolny narażony jest na częste zabrudzenia. Przewidując takie sytuacje, producenci tworzą plecaki z materiałów gładkich, często także wodoodpornych. Kolorystyka przy wyborze szkolnej torby to sprawa indywidualna. Propozycje marek sportowych to najczęściej jednokolorowe plecaki młodzieżowe z logo marki. Często też spotykany jest plecak szkolny młodzieżowy z motywem kwiatów lub abstrakcyjnej grafiki. Wiele ze szkolnych toreb dostępnych jest w fasonach unisex, można również zauważyć wyraźny podział na plecaki dziewczęce i chłopięce oraz bardziej lub mniej sportowe – dzięki temu wybór jest ciekawy i urozmaicony.

no-product
no-product
no-product
no-product

Do porównywarki możesz dodać maksymalnie 4 produkty.

Produkty muszą znajdować się w tej samej grupie produktowej

Porównaj
MizunoArenaOlimp LabsAsicsJomaadidas
  • facebook
  • instagram
Ładowanie...